pre 13 minuta 08: 20
Srbija može na svoj prvi kadetski Mundijalito: Sve zavisi od duela sa "sajdžijama", Pančevo uz "orliće"
Najbolji fudbaleri naše zemlje, do 17 godina, imaju priliku za istorijski plasman na Svetsko prvenstvo.
Fudbaleri Partizana poraženi su na domaćem terenu od ekipe Vojvodine u okviru tećeg kola Mozzartbet Superlige Srbije rezultatom 2:3(1:2). Ovo je bio peti poraz u nizu za crno-bele, a pokazalo se da ni promena trenera nije razdrmala "parni valjak", koji je ponovo doveo u pitanje drugu poziciju i mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona.
Gol za domaćina postigao je Aranđel Stojković (57'), dok je prvi pogodak bio autogol Đorđa Crnomarkovića (18'). Što se Novosađana tiče, strelci su bili Kejleb Zedi Seri (38'), Dejan Zukić (44') i Njegoš Petrović (90+4').
MN Press

Na početku je slutilo na katastrofu Partizana. Vojvodina je u prvih deset minuta uputila tri šuta i pokazala da je došla po trijumf u Humsku. Mđutim, hladan tuš za ekipu Božidara Bandovića dolazi u 18. minutu, kada posle dobrog prodora Gajasa Zahida, koji je inače pokušao loptu da uputi Aleksi Jankoviću, defanzivac "stare dame", Crnomarković, smešta loptu u svoju mrežu.
Partizan je nabrijano krenuo napred, a Mateus Saldanja je imao jedan izvanredan udarac koji je jedva uspeo da iskontroliše Lazar Careić. Ipak, samo minut posle pokušaja Brazilca, stiže kazna. Posle centaršuta sa desnog boka, Aleksandar Jovanović je pogrešno procenio loptu, koja stiže do Serija. Napadač iz Obale Slonovače je loptu zakucao u mrežu i doneo izjednačenje.
Odmah nakon izjednačujućeg pogotka, Partizan je počeo da preti - ovaj put preko Alda Kalulua, koji je predriblao Carevića, ali Saldanja nije uspeo da donese novo vođstvo. Generalno, Brazilac je delovao veoma nervozno i nezadovoljno tokom celog meča, tako da ga je kasnije zamenio Goh u drugom delu.
I za ovaj promašaj je stigla kazna, jer se Zukić iz okreta u kaznenom prostoru namestio na udarac i doneo Vojvodini novu prednost evrogolom u smiraj poluvremena.
Nemoć crno-belih je bila evidentna, naručito kada shvatimo da su gostima poništena dva pogotka, u 58. i 77 minutu.
Ipak, bilo je momenata nade koji su se pojavljivali niotkuda, poput pogotka Aranđela Stojkovića u 57. minutu utakmice.
Ne može se reći da posle novog izjednačenja Partizan nije pokušavao na različite načine - Bibras Natho je šutirao tik pored gola u 77. minutu, isto je učinio i Samed Baždar u 88. poluvolejem iz kaznenog prostora.
Mada ništa ofanziva nije donela crno-belima jer je, kao i do sada, Voša naplatila ove promašaje. U trećem minutu nadoknade, Petrović je šutirao izvan kaznenog i veoma precizno pogodio stativu o koju se lopta odbila u gol, čime je postavljen konačni rezultat.
Partizan je sada drugoplasiran 70 poena, samo četiri više od TSC, dok Vojvodina vodi bitku za Evropu sa šeste pozicije i 54 poena u džepu.
Mozzart Bet Superliga plej-of, 3. kolo
četvrtak
Radnički 1923 - Mladost 3:2 (1:2)
Partizan - Vojvodina 2:3 (1:2)
Čukarički - Napredak 18.30 (U toku)
Crvena zvezda - TSC 19.00 (U toku)
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
Saradnja Crocsa sa franšizom Minions rezultirala je modelom Minions Classic Clog, koji je zahvaljujući autentičnom dizajnu i hajpu - vrlo brzo rasprodat, tako da se sada jedino može naći na sekundarnom tržištu preprodaje.
Ponuda sadržaja danas je praktično nepregledna. Striming platforme, društvene mreže i podkasti dostupni su na svakom uređaju i u svakom trenutku. Pa ipak, navike gledalaca u Srbiji pokazuju da televizija i dalje ima važno mesto, posebno u večernjim satima, kada se kraj dana za mnoge i dalje vezuje za TV ekran.
Evropski klubovi i reprezentacije suočavaju se sa finansijskom nestabilnošću, oslanjanjem na jednog sponzora i skupom infrastrukturom.
06.03.2026 15: 42
Trener Vojvodine, iz mnogo sportskih razloga, želi pobedu nad crno-belima.
30.01.2026 14: 02
Saša Zdjelar, Stefan Mitrović i Sebastijan Polter stigli u tabor lidera iz Humske, Ovusu, Enem i izvenso Eraković donose svežu krv u tabor šampiona.
03.11.2025 11: 21
Poslednji put se 2023. dogodilo da u istom kolu ne pobede Crvene zvezda, Partizan i Vojvodina.
05.10.2025 11: 37
U derbiju Superlige, Vojvodina je poražena od Partizana rezultatom 1:0, a utakmicu su obeležili brojni prekidi i vanfudbalski momenti.
pre 13 minuta 08: 20
Najbolji fudbaleri naše zemlje, do 17 godina, imaju priliku za istorijski plasman na Svetsko prvenstvo.
pre 9 sati 22: 42
Fudbalska selekcija Nemačke je u prijateljskom meču pobedila Ganu 2:1 (1:0).
pre 10 sati 22: 10
Selektor Poljske ističe da su svi igrači zdravi i veruje u plasman na Mundijal.
pre 10 sati 21: 54
Selektor Italije smatra da je stanje terena samo alibi i izgovor i veruje u odlazak na Mundijal.
Ostavite komentar