(KRAJ) Partizan - Vojvodina 2:3: "Parni valjak" nastavlja da vozi u rikverc, Petrović potpisao peti vezani poraz crno-belih

02.05.2024 17:19
fudbaleri Vojvodine i Partizana u važnoj borbi za Evropu MN Press
fudbaleri Vojvodine i Partizana u važnoj borbi za Evropu

Fudbaleri Partizana i Vojvodine sastaju se treći, poslednji put u sezoni 2023/24. Mozzart Bet Superlige Srbije, a TV Arena sport i naš portal biće slikom i tonom prisutni na stadionu u Humskoj, da vernoj publici omoguće uvid u tok meča čiji ishod bi i te kako trebalo da utiče na evropske ambicije oba tima (16.55, AP1).

Domaći crno-beli neko vreme su vodili kolo u prvenstvu, ali je onda "parni valjak" ispao iz pobednilkog koloseka, vrh tabele prepustio šampionskoj Crvenoj zvezdi i novim porazima nastavio da ugrožava svoju drugu poziciju i izlazak u kvalifikacije za Ligu šampiona. U takvoj situaciji svaka utakmica je stvarno, a ne samo frazerski, malo finale za Jovanovića i ekipu.

Pa i ova Albertom Nađom na debiju u ulozi novog trenera, čija je prekomanda na mesto šefa stručnog štaba usledila posle uručivanja otkaza Igoru Duljaju, kom je isporučen komlpletan ceh za niz od tri duela bez ijednog osvojenog boda u SLS i eliminaciju iz Kupa Srbije od večitog rivala iz Ljutice Bogdana.

Novosađani na Topčidersko brdo dolaze kao šestoplasirani superligaški tim, dakle ispod linije razdvajanja na pretendente na UEFA takmičenja i ostale učesnike plej-ofa, ali s velikom željom da se vrate na međunarodnu scenu, nekim od raspoloživih koloseka. Za to će im biti potrebno da, između ostalog, nastave tamo gde su stali protiv Crvene zvezde u prošlom kolu, jer su dosta pokazali u remiju s braniocem titule.

Partizan - Vojvodina 2:3 (1:2)

Beograd

Sudija: Srđan Jovanović

Stadion Partizana.

Strelci: Crnomarković 18. minut (ag), Stojković 57 - Seri 38, Zukić 44, Petrović 90+4.

Žuti kartoni: Saldanja (Partizan), Seri, Korać, Ivanović (Vojvodina).

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Stojković, Filipović, Saničanin, Antić – Natho, Stjepanović (0d 81. Ovusu) – Kalulu, Zahid (od 81. Baždar), Janković (53. Goh) – Saldanja (53. Nikolić).

VOJVODINA (4-2-3-1): Carević – Mateus, Crnomarković, Korać, Giorbelidze – Petrović, Zukić – Radulović (64. Ivanović), Savićević, Seri – Vukanović.

(UŽIVO) Partizan - Vojvodina

02.05.2024. 18:50

KRAJ: Partizan niže poraze

Partizan više defininitivno ne liči na sebe i ide iz poraza u poraz. Vojvodina mu je nanela peti u nizu, odnosno četvrti u prvenstvu.

02.05.2024. 18:49

90+4. minut: GOOOL! Njegoš Petrović "ugasio" Partizan

Njegoš Petrović veoma lepim golom u poslednjim trenucima meča donosi Vojvodini 3:2. Po svom starom običaju u "minut do 12", jer se već upisivao u strelce i rešavao mečeve u zadnji čas.

02.05.2024. 18:41

87. minut: Opasan pokušaj Baždara

Ne diže ruke u znak predaje ni domaćin, malo kontrama malo duže građenim akcijama pokušava na sve načine da izvuče više od boda. Probao je uvedeni Baždar da izrežira preokret, ali je bio neprecizan.

02.05.2024. 18:37

84. minut: Vojvodina ne odustaje od pobede

Novosađani su baš zapeli da odnesu ceo "plen" iz Beograda, pa ne prestaju sa atacima prema Jovanoviću. Gledamo novu seriju dobrih (polu)šansi vojvođanskog tima.

02.05.2024. 18:33

77. minut: Vojvodini opet nije priznat gol

Vojvodina je još jednom povela, ali samo dok glavni sudija Srđan Jovanović nije konsultovao kolege iz VAR sobe, pa je i trud rezerviste Mihaila Ivanovića bio uzaludan. Ponovo je sviran faul nad domaćim igračem, pa ne vredi tačan udarac glavom posle kornera.

02.05.2024. 18:26

67. minut: Prečka spasila crno-bele

Malo je nedostajalo da ekipa Božidara Bandovića još jednom povede, međutim izabranici Alberta Nađa ostali su u rezultatskoj ravni. Prečka je spasila Jovanovića od kapitulacije voljom Alekse Vukanovića!

02.05.2024. 18:16

58. minut: Poništen gol gostiju

Nepun minut posle izjednačenja crno-belih gosti su ponovo savladali Jovanovića, ali je dosuđen faul Mateusa nad Antićem. Krenule su "lale" da slave novostečenu prednost, ali je njihova radost ovog puta bila kratkog veka.

02.05.2024. 18:13

57. minut: GOOOL! Stojković vraća stvari na početak

Aranđel Stojković vratio je Partizan u život! Nikolić je odlično asistirao, a on se ubacio na vreme i šutem s desne strane postigao novi pogodak za crno-bele. Dvojica bivših igrača Vojvodine dodatno su podigla temperaturu na već sadržajnom meču.

02.05.2024. 18:08

53. minut: Goh umesto jankovića

O istom "trošku", novi strateg Partizana zamenio je dvojicu startera. Pored Saldanje na klupu je povučen mladi Janković, dok je poverenje ukazano Gohu.

02.05.2024. 18:06

53. minut: Nikolić zamenio Saldanju

Mateus Saldasnja nije svoj danas, još je drugo poluvreme započeo ekspresno dobijenim žutim kartonom, pa je Nađ odlučio d aga izvede iz igre. Na njegovo mesto uskočio je Nemanja Nikolić.

02.05.2024. 17:58

Nema promena u drugom delu

Počeo je drugi deo meča, a treneri su izabrali da nikoga ne ostave na prevremenom "hlađenju", s istim postavama nastavljaju da jure bodove. Gosti su im u ovom trenutku, po svemu viđenom, daleko bliži.

02.05.2024. 17:44

Poluvreme na stadionu Partizana

Gotovo je prvih 45 minuta borbe u Humskoj 1, na zadovoljstvo gostiju. Bili su sve vreme bolji rival, gubili, pa se podigli i preokretom zakoračili ka pobedi nad Partizanom. Na adresi na kojoj nisu slavili osam godina.

02.05.2024. 17:41

44. minut: GOOOL! Zukić donosi preokret "lalama"

Preokret zahuktale Vojvodine u Humskoj! Kakva majstorija Dejana Zukića, poslao je "kiflu" sa 13-14 metara uz dalju stativu, Jovanović je nemoćan. Prvo asistent, a sada strelac gura "parni valjak" u ambis.

02.05.2024. 17:38

38. minut: GOOOL! Seri za izjednačenje, Jovanović kumovao kiksom

Vojvodina je izjednačila, uz težak kiks golmana Partizana, Aleksandra Jovanovića. Promašio je loptu na tri metra od svoje mreže, tu je stigao Seri i ubacio u mrežu - 1:1. Mnogo puta je iskusni čuvar mreže spasavao Partizan, sada ga je vratio korak unazad.

02.05.2024. 17:33

36. minut: Saldanja testirao reflekse Carevića

Saldanja je hteo da duplira prednost i umalo mu je to pošlo za rukom, ali Lazar Carević nije to dozvolio. Maksimalno se izvio i zaustavio vazdušni šut Mateusa i dao dodatni vetar u leđa saigračima.

02.05.2024. 17:27

30. minut: Voša ne popušta s pritiskom

Kao na traci se nižu šanse Vojvodine, ali još nema izjednačenja. Igrači iz Novog Sada promašuju ili se njihove udarce zaustvalja blok Partizana ili Jovanović odlično radi svoj posao.

02.05.2024. 17:16

18. minut: GOOOL! Partizan vodi, Crnomarković savladao svog golmana

Vodi Partizan! Prva čestita akcija za domaćina, u izvođenju Natha i Zahida, Norvežanin je probao sa peterca da odigra povratnu loptu, ali je pogodio Đorđa Crnomarkovića u koleno i tako odbijena od defanzivca "lala" završila u mreži Vojvodine.

02.05.2024. 17:12

Sručio se majski pljusak, Humska pod vodom

Na Beograd se sručio intezivan pljusak, a obilna kiša nije zaobišla ni stadionu u Humskoj, pa su igrači mokri do gole kože. Naravno, nije im prvi put.

02.05.2024. 17:08

11. minut: Zekić pogodio golmana

"Lale" ne posustaju, drže loptu i navaljuju na protivnički šesnaesterac. Takav pristup doveo je Zukića u vrlo izglednu priliku, ali je sa sedam-osam metara, mada bez čuvara na leđima, gađao pravo u Jovanovića.

02.05.2024. 17:03

7. minut: Seri u spoljni deo mreže

Evo i druge prilike za Vošu, Seri se probio po levom boku i odatle probao da uhvati na krivoj nozi čuvara mreže domaćina, međutim uspeo je samo da zatrese spoljni deo mreže. Gosti baš rešeni da povedu.

02.05.2024. 17:01

6. minut: Prva šansa na meču, Jovanović na mestu

Vukanović je probao glavom, izbliza, da iznenadi Jovanovića, ali je golman Partizana prozreo nameru napadača Vojvodine. Posle tog kornera, "lale" su izborile i drugi. Za sada, bez efekta.

02.05.2024. 16:55

Utakmica je počela

Počeo je duel Partizana i Vojvodine u 3. kolu plej-ofa srpskog fudbalskog prvnstva, a prvi udarac izveo je domaćin, koji napada prema južnoj tribini u prvom poluvremenu.

02.05.2024. 16:53

Malobrojna publika u Humskoj

Loši rezultati u poslednje vreme, prvomajski praznici i dolazeće uskršnje praznovanje, uz stari bojkot dela navijača Partizana, učinili su da na meč dođe malo navijača. Premalo za drugi najtrofejniji klub u zemlji.

02.05.2024. 16:37

Dva meča, dve bodovne "trice" crno-belih

Partizan i Vojvodina imaju dva meča iza sebe ove sezone i oba ih je dobio beogradski sastav. Prvo je slavio u Novom Sadu (0:2), golovima Saldanje i Meniga tog avgustovskog dana, da bi to učinio i pred "grobarima" u Humskoj (3:1). Decembarski strelci bili su Saldanja, Kanute i Zahid, dok je za rivala pogodio samo Nikolić.

02.05.2024. 16:29

Albert Nađ: Moji igrači su moji saborci

Albert Nađ vodio je Partizan u 173. "večitom derbiju", ali samo kao prinudna izmena umesto tada suspendovanog bivšeg glavnog trenera Igora Duljaja, a protiv Vojvodine prvi put je složio tim i napravio taktiku kao glavnokomandujući. Spreman da i on plati ceh, ukoliko "parni valjak" nastavi da vozi u rikverc.

"Svestan sam da ako ne pobedim pet utakmica da ne mogu da budem ovde. To je sasvim normalno. Ali pre svega, verujem u sebe, znanje, tim i moje saborce. Moji igrači su moji saborci. Moji saborci kojima ne govorim juriš nego za mnom", rekao je Nađ.

02.05.2024. 16:23

Božidar Bandović: Za nas je svaka utakmica finale

Vojvodina je prilično stabilna ovog proleća, a kvalitet je potvrdila i u 32. kolu, kada je propisno namučila Crvenu zvezdu na svom "Karađorđu" i otkinula bod već viđenom šampionu. Pa, ipak, trener Božidar Bandović ne preti današnjem rivalu.

"Očekuje nas veoma teška utakmica protiv velikog tima, koji trenutno ne beleži pozitivne rezultate. Do pre mesec dana su se borili za prvo mesto, došlo je do nekih promena, ali mi moramo da gledamo nas i spremimo se. Kada su negativni rezultati u nekom velikom klubu, on je tad najopasniji. Za nas je svaka utakmica finale", rekao je iskusni stručnjak uoči gostovanja u Beogradu.

02.05.2024. 16:14

Nađ kreće s dvojicom "bonusa"

Novi trener Albert Nađ odlučio se za startnu postavu s dvojicom "bonus" igrača, pa će u klinč sa Vojvodinom od prvog minuta Matija Stjepanović i Aleksa Janković. Prvi u veznom redu, a drugi u napadačkom tandemu sa potpuno oporavljenim prvim strelcem ekipe Mateusom Saldanjom. Nema Sameda Baždara, ni Goha i Severine, povređenog kapitena Svetozara Markovića, kao ni suspendovanog Bojana Kovačevića. Umesto njih, štoperi su Aleksandar Filipović i Siniša Saničanin.