pre 3 sata 00: 15
Ogroman jaz u Bundesligi: Bajernu 25 puta više od poslednjeg
Od 2,5 do čak 65 miliona evra godišnje... Evo koliko svaki bundesligaš dobija od glavnog sponzora.
MN Press
Beograd i stadion "Rajko Mitić" će biti u centru pažnje srpske, a i evropske javnosti četiri dana, jer će Crvena zvezda i Partizan odigrati dva večita debrija u 96 sati: prvi u subotu 20. aprila za bodove na startu plej-ofa (18.00, TV Arena 1 Premium), a drugi na istom stadionu u sredu 24. aprila u polufinalu Kupa Srbije.
Od osamostaljenja Srbije, ljubitelji fudbala do sada nikad nisu imali prilike da vide dva vezana duela večitih u 96 sati, pa će ovi okršaji samo po tom segmentu ući u istoriju. Treneri Vladan Milojević i Igor Duljaj, mada ga neće biti u prvenstvom duelu zbog suspenzije, pripremaće dve utakmice u četiri dana. Obe su od posebnog značajna, ishod prve će usmeriti borbu za titulu, a ishod druge će izroditi glavnog favorita za osvajanje pehara u najmasovnijem takmičenju.
Od 2006. godine, najkraća vremenska distanca između dva derbija bila je sedam dana. Crvena zvezda je sa trenerom Boškom Đurovskim 11. aprila 2007. godine dočekala Partizan u Superligi i pobedila 1:0, a sedam dana kasnije je to isto učinila i u Kupu Srbije eliminisavši crno-bele pobedom od 1:0. Te iste sezone crveno-beli su pobedom od 2:1 u Humskoj 5. maja obezbedili i titulu prvaka, pa je Đurovski tako ušao u almanah večitih derbija kao trener kojio je tri puta manje od mesec dana pobedio najvećeg rivala, a Miroslav Đukić je bio trener koji je izgubio tri derbija
Nešto duže - 11 dana - bila je vremenska distance 2008. godine između duela u Kupu i prvenstvu. Partizan je 5. aprila dočekao Zvezdu u Superligi (1:1), da bi 16. aprila ova dva tima odigrala meč u polufinalu Kupa Srbije i Partizan je slavio na "Marakani" 3:2.
Lionel Messi i Cristiano Ronaldo stvorili su tokom poslednjih decenija najveće fudbalsko rivalstvo modernog doba.
Procvat u zapošljavanju koji je Svetsko prvenstvo u fudbalu trebalo da donese Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) izgleda se na kraju ipak neće ostvariti.
Nacionalni dresovi Norveške rasprodati su svuda, prodaja piva porasla je za trećinu, a Norvežani se otimaju za mesto sa kojeg će gledati istorijsko četvrtfinale protiv Engleske.
Za Vimbldon je obezbeđen nagradni fond koji je za 20 odsto veći nego prošle godine i i te kako je probudio optimizam najboljih tenisera širom sveta.
Vladini zvaničnici potvrdili su da premijer planira da odobri taj dodatni neradni dan.
27.04.2026 17: 08
Ni fudbalska svetkovina više nije mamac za publiku.
27.04.2026 17: 00
Nemoć Partizana oslikana na mnogo različitih načina.
27.04.2026 11: 08
Serija bez kraja je nastavljena.
27.04.2026 11: 00
Mladima ostaje svet, ali na starijima je da im pokažu kako taj svet da nose. Crvena zvezda je pobedom 3:0 u "večitom derbiju" stigla do 37. titule, devete zaredom. I dok rezultat govori o dominaciji, tabela još više, detalji otkrivaju nešto važnije - smer u kojem bi srpski klubovi trebalo da krenu.
pre 3 sata 00: 15
Od 2,5 do čak 65 miliona evra godišnje... Evo koliko svaki bundesligaš dobija od glavnog sponzora.
pre 4 sata 22: 50
Fudbaleri Vojvodine poraženi su ubedljivim rezultatom 3:0 od Ferencvaroša u okviru prvog kola kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope. Posle poraza u Novom Sadu sa 2:1, ekipa Miroslava Tanjge nije uspela da nadoknadi zaostatak u Mađarskoj, a u velikoj meri ju je omeo crveni karton Kornela Suča u devetom minutu duela.
pre 5 sati 22: 25
Fudbaleri Vojvodine završili su epizodu već u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope i sele se u kvalifikacije za Ligu Konferencije, pošto su u revanšu u Budimpešti poraženi od Ferencvaroša sa ubedljivih 3:0 (2:0).
pre 5 sati 22: 14
Neočekivan potez rukovodstva iz Ljutice Bogdana...
Ostavite komentar