(KRAJ) Čukarički - Partizan 3:2 : Ivanović s dva poteza "presudio" crno-belima

14.04.2024 20:28
Aleksandar Jovanović, fudbaler Partizana MN Press
Aleksandar Jovanović, fudbaler Partizana

U zadnjoj utakmici nedeljnog programa 30. kola Mozzart Bet Superlige Srbije, fudbaleri Čukaričkog savladali su Partizan u ludoj utakmici, krcatoj golovima, posle čega drugoplasirani tim s još debljim minusom čeka start plej-ofa i 173. "večiti derbi" sa Crvenom zvezdom, 20. aprila u Ljutice Bogdana.

Čukarički - Partizan 3:2 (1:0)

Stadion Čukaričkog

Sudija: Ilić Milan

Strelci: Melo 28. minut, Ivanović 51, Nikčević 94 - Severina 90, Baždar 91.

Žuri kartoni: Docić, Ivanović (Čukarički).

ČUKARIČKI (4-2-3-1): Samurović - Stanković, Stevanović, Jovanović, Tošić - Sisoko, Docić - Ivanović, Miladinović, Adžić - Vinisijus

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović (0d 40. Krunić) - Stojković, Marković, Kovačević, Antić - Kastiljo, Kanute - Kalulu, Zahid, Goh - Baždar

(UŽIVO): Čukarički - Partizan

14.04.2024. 21:19

94. minut: GOOOL! Ivanović i Nikčević sačuvali pobedu Čukaričkog

Bio je Čukarički na konopcima, umalo je od gotovog napravio veresiju, ali se Ivanović pojavio i rešio meč. Zpravo, on je asistirao, a Bojica Nikčević zapečatio sudbinu bivšeg kluba svog pomagača i autora tačnog i taličnog centaršuta.

14.04.2024. 21:18

91. minut: GOOOL! Baždar vadi "valjak" iz blata

Samed Baždar izrežirao je izjednačenje očas posla, pošto je sjajno iskoristio spuštenu loptu Nikolića. Učinio je to izbliza i iskosa, još jednom koristeći minutažu u odsustvu rovitog Saldanje.

14.04.2024. 21:16

90. minut: GOOOL! Severina načeo vođstvo Čuke

Sjajno je ofanzivac Partizana, Ksander Severina, zahvatio loptu i sa ruba kaznenog prostora prepolovio zaostatak.

14.04.2024. 20:59

74. minut: Stojković "isprovocirao" paradu Samurovića

Veliku je šansu imao Stojković, ali je cela priča završena samo bravuroznom odbranom golmana Samurovića. Njegovom zaslugom, Partizan je i dalje bliži porazu nego pozitivnom ishodu.

14.04.2024. 20:57

69. minut: Nikolić preko okvira gola

Nikolić se našao u najboljoj prilici za Partizan na utakmici, ali je gađao preko gola. Ali i da je bio strelac ne bi mu se računao trud, obzirom na to da je naknadno sviran ofsajd pre šanse drugoplasiranog tima na tabeli SLS:

14.04.2024. 20:45

57. minut: Dupla izmena u timu gostiju

Igor Duljaj posegao je za dve izmene u meču, ne računajući prinudno "hlađenje" Jovanovića. U igri su Ovusu i Severina, umesto Kalulua i Kanutea.

14.04.2024. 20:36

51. minut: GOOOL! Ivanović krunisao kontru, Partizan u još debljem minusu

Nastavlja se košmar Partizana, a produbio ga je Đorđe Ivanović na asistenciju Luke Adžića. Ivanović je koban bio po bivši klub i prošle godine, takođe na terenu Čukaričkog, ali ni ovog puta nije slavio pogodak.

14.04.2024. 20:29

POČEO DRUGI DEO MEČA

Ekipe su se vratile sa pauze i krenule u drugi deo bitke za bodove, Čukarički u boljem položaju od Partizana, jer je stavio ruku na pobedu, dok "parni valjak" mora da ubaci u treću brzinu ako hoće do postavljenog cilja.

14.04.2024. 20:12

KRAJ POLUVREMENA

Završeno je prvo poluvreme u kom je Čukarički pokazao više od rivala i zasluženo vodi. Osim minusa crno-bele brine i povreda zamenjenog golmana Jovanovića, poogotovo što sledi "večiti derbi" sa Crvenom zvezdom na startu plej-ofa.

14.04.2024. 20:11

45. minut: Kovačević zatresao prečku, ništa od izjednačenja

Napravio je vezista Čukaričkog prekršaj i zaradio žuti karton. Usledio je prekid posle kojeg je Kovačević zapretio, ali je šutem glavom samo pogodio prečku. Sve u samom finišu prvog dela utakmice.

14.04.2024. 20:08

43. minut: Sedam minuta nadoknade

Usled tri prekida i jedne prinudne izmene glavni sudija bio je primoran da produži prvo poluvreme za sedam minuta. Niko se nije bunio zbog toga.

14.04.2024. 20:02

40. minut: Adžić promašio priliku da uveća prednost

Nakon greške Kastilja kontru je povukao Ivanović, a zatim odličnim centaršutem pred petercem Partizana pronašao Adžića. Međutim, ofanzivni igrač domaćina nije se snašao i upropastio je veliku priliku za dupliranje vođstva.

14.04.2024. 19:59

40. minut: Jovanović ipak morao da ostavi rukavice

Partizan gubi na Banovom brdu, a sada je ostao i bez prvog golmana Aleksandra Jovanovića. Spasilac "parnog valjka" u mnogim mečevima ove sezone nije, ipak, mogao da nastavi da brani sa bolom u levom kolenu. Njegovo mesto zauzeo je Miloš Krunić.

14.04.2024. 19:55

32. minut: Kastilju ukazivana pomoć, Duljaj "požuteo" zbog protesta

Novi prekid zbog povrede igrača Partizana, ovogh puta Kastilja. Prilikom međusobnog duela, Stanković ga je kopačkom udario po licu, a trener gostiju Igor Duljaj protestvovao je sve vreme dok su lekari radili svoj deo posla, da bi mu sudija Milan Ilić naknadno pokazao žuti karton.

14.04.2024. 19:48

28. minut. GOOOL! Melo materijalizovao veliki trud Čuke

Poveo je Čukarički golom Vinisijusa Mela. Brazilac je na kraju odlične akcije doneo prednost agilnom i upornom domaćinu, tako što je Ivanović centrirao sa desnog boka, Docić maestralno prosledio loptu, a Melo udarcem iz okreta prevario Jovanovića.

14.04.2024. 19:38

18. minut: Adžić testirao koncentraciju Partizanovog golmana

Adžić je probao da iznenadi golmana gostiju, niskim šutem iz daljine, ali je Jovanović bio budan i pravovremenim bacanjem u stranu otklonio opsasnost po svoj tim.

14.04.2024. 19:35

13. minut: Korner za domaćina, Jovanovića muči koleno

Miladinović je poslao oštar centaršut sa desnog boka, a Stojković je loptu poslao u korner ispred Adžića. Pre izvođenja udarca iz ugla, za Čukarički, Partizanov čuvar mreže Jovanović ponovo se žalio na bol u nozi.

14.04.2024. 19:25

8. minut: Sjajan pokušaj Zahida i odlična intervencija Samurovića

Gajas Zahid uputio je prvi šut u okvir gola na meču, pošto je dobio loptu na ivici kaznenog prostora, nadmudrio čuvare i tukao ravno prema mreži, ali je Filip Samurović bio na pravom mestu.

14.04.2024. 19:21

5. minut Jovanović nastavio meč posle teškog sudara sa Ivanovićem

Aleksandar Jovanović, golman Partizana, dobio je jak udarac u levo koleno prilikom sudara sa Đorđom Ivanovićem, učinilo se da će možda biti upitan njegov ostanak na terenu, ali se posle intervencije lekara vratio među stative. Prekid je potrajao par minuta.

14.04.2024. 19:17

Meč je počeo

Krenula je lopta na Banovom brdu, a prvi je sa centra krenula ekipa Čukaričkog.

14.04.2024. 19:12

Pavkov i Saldanja ostali van protokola

Trener domaćeg tima izostavio je iz protokola Milana Pavkova, jer nekadašnji napadač Crvene zvezde ima zdravstvene probleme i nije u situaciji da pomogne, čak ni ulaskom sa klupe za rezerviste. Šef struke gostiju, pak, još ne ne može da računa na Mateusa Saldanju, iako je roviti golgeter crno-belih odradio par treninga.

14.04.2024. 19:05

Jesenji duel rešen u "minut do 12"

Prvi osvosezonski meč ova dva tima igran je u Humskoj, a tog 12. novembra radovao se Partizan. "Parni valjak" povbeo je preko Mateusa Saldanje već u 21. minutu, a na pobedu je čekao sve do nadoknade vremena (90+6) i odlučujućeg udarca Mihajla Ilića. U međuvremenu je Čukarički izjednačio pogotkom Igora Miladinovića (83).

14.04.2024. 19:00

Igor Duljaj: Nemam prijatna iskustva protiv Čukaričkog

"Gledamo na ovu utakmicu kao i na svaku prethodnu. Utakmica koja donosi ili odnosi bodove. Nemam prijatna iskustva protiv Čukaričkog na njihovom terenu, ako se sećate prošle godine smo posle nemilih scena izgubili tri boda, izgubili smo sa 0:1. Probaćemo to da promenimo u sutrašnjem meču. Termin je odličan, tako da očekujem dosta naših navijača. Naš cilj je da pokušamo da osvojimo tri boda", kazao je juče trener Partizana.

14.04.2024. 18:59

Goran Stanić: Partizan u maloj psihološkoj prednosti

"Uvek je bolna eliminacija posle penala. Mi smo, nažalost, izgubili od Vojvodine i ispali iz Kupa, Partizan je na taj isti način prošao dalje u duelu sa Voždovcem. Malo su u psihološkoj prednosti, ali zaista nemam nikakvih zamerki na račun mojih igrača. Radili smo na oporavku, fizičkom i psihološkom, ne bi trebalo da bude nikakvih problema u tom smislu pred duel sa Partizanom", rekao je u najavi meča šef stručnog štaba Čukaričkog.