(KRAJ) Radnik - Crvena zvezda 0:2: Katai sve rešio u Surdulici

07.04.2024 17:58
Mirko Ivanić, kreator napada Zvvezde FK Crvena zvezda
Mirko Ivanić, kreator napada Zvvezde

Crvena zvezda je stigla u Surdulicu da pobedom overi prvo mesto u plej-ofu, ali ne potcenjuje Radnik koji im je naneo pre dve sezone jedan od najneugodnijih poraza.

Trener Radnika je isti - Dušan Đorđević, Zvezdu vodi Vladan Milojević kod koga ne postoji potcenjivanje rivala, pa je očekivano izveo najjači trenutni sastav, sa Marko Stamenićem kao "bonusom", što dovoljno govori sa kakvom ozbiljnošću prilazi ovom susretu 29. kola Mozzarrt bet Superlige (16.00, TV Arena 1 Premium).

Surduličani su ubedljvo poslednji, teško će izboriti opstanak i u doigravanju, ali jedna od odlika trenera Đorđevića je da priprema tim za meč kao da se bori za titulu.

Radnik - Crvena zvezda 0:2 (0:0)

Stadion: Radnika.
Sudija: Stanko Ostraćanin.
Strelac: Katai u 75. i 88. minutu.

RADNIK: Ranđelović - Gašić, Sadik, Vranjanin, Kadijević - Hajdarević, Oreščanin, Rustemović - Jovanović (od 80. Stanojević), Anđelković (od 60. Bogdanović) - Čumić (od 80. Kunić).

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Mijailović, Spajić, Điga, Rodić - Stamenić (od 46. Katai), Kanga (od 89. Mimović) - Olajinka, Hvang, Ivanić (od 62. Kraso) - Ndijaje (od 89. Šljivić).

(UŽIVO) Radnik - Crvena zvezda

07.04.2024. 17:56

Kraj utakmice, Zvezda je pobedila 2:0

Kraj utakmice, Zvezda je pobedila 2:0 i osigurala prvo mesto u plej-ofu kolo pre kraja prvog dela Mozzart bet Superlige.

07.04.2024. 17:55

88. minut: GOOOL! Zvezda vodi 0:2, strelac Katai

Zvezda sve rešava. Posle kontre Aleksandru Kataiju je ostalo samo da se pokloni na drugoj stativi.

07.04.2024. 17:39

75. minut: GOOOL! Vodi Zvezda 0:1, strelac Aleksandar Katai

Crvena zvezda konačno lomi otpor Radnika. Kraso je poslao loptu poreko odbrane, Katai je ušao pravovremeno i rutinski pogodio mrežu za vođstvo Crvene zvezde 0:1.

07.04.2024. 17:33

71. minut: Katai pogađa stativu

Ponovo preti Aleksandar Katai, prošao je sa leve strane i odlučio da šutira. Pogodio je stativu.

07.04.2024. 17:31

69. minut: Veliki promašaj Hvanga

Zvezda je propšustila najbolju priliku u nastavku. Posle centaršuta Rodića, lopta je stigla do Hvanga koji je sa 10-tak metara  neometan šutirao preko gola.

07.04.2024. 17:28

65. minut: Glazer brani zicer Hajdareviću

Veliki kiks Nasera Đige nije domačin valorizovao. Bio je Hajdarević sam iskosa sa desne strane, ali je Glazer sjajno odbranio.

07.04.2024. 17:25

60. minut: Surduličani se odlično brane

Pokušava Zvezda da promeni rezultat, ali Surduličani se odlično brane. Organizovano, srčano, bolje i poznaju teren.

07.04.2024. 17:16

53. minut: Kataijev lob preko prečke

Novi pokušaj igrača Zvezde i opet je lopta završđila iznad prečke. Kataijev lob nije bio precizan.

07.04.2024. 17:11

49. minut: Pokušaj Ivanića

Shvatio je Mirko Ivanić da će morati odbrana Radnuika da se ruši udarcima sa distance. Dobro je prošao, ali njegov udarac završio je iznad prečke.

07.04.2024. 17:07

Počinje drugi poluvreme, Katai na terenu

Počinje drugi poluvreme, trener Crvene zvezde izvršio je jednu promenu, na terenu je Aleksandar Katai, a Marko Stamenić je ostao na klupi.

07.04.2024. 16:52

45+4. minut: Kraj prvog dela, nema golova

Kraj prvog poluvremena. Nema golova, nema ni dobre igre. Zvezda je imala posed, kontrolu, dve prilike, domaćin se branio, pa prokockao najbolju šansu posle kiksa Glazera.

07.04.2024. 16:38

36. minut: Zvezda bez završnog udarca

Napada Zvezda, pokušava po krilima, kroz sredinu, ali nikako da se igrači šampiona naviknu na podlogu i zato nema dobre završnice. Odlučuju se za centaršuteve, a mnogo manje na udarce sa distance kojom se obično ruše dvojno odbrane. Radnik preti onoliko liko mu Zvezda dozvoli.

07.04.2024. 16:28

23. minut: Ranđelović sjajno brani udarac Olanjinke

Opasna je Zvezda iz prekida. Posle kornera, Olanjinka je odlično šutirao glavom sa prve stative, ali je Ranđelović refleksno odbranio i poslao loptu u novi korner.

07.04.2024. 16:20

18. minut: Kiks Glazera, pa odbrana zicera

Neverovatna situacija pred golom Zvezde i kolosalna prilika za Radnik. Glazer je krenuo da uhvatio loptu, ona mu je ispala iz ruku pravo na nogu Čumiću na četiri metra od gola. Điga je uspeo da ga izblokira, pa je lopta stigla do Anđelkovića čiji je udarac odbranio Glazer. Kakva zbrka sa srećnim ishodom za goste i nesrećnim za domaćina.

07.04.2024. 16:12

10. minut: Ranđelović brani udarac Hvanga

Mogla je Zvezda da povede, a da nije iz izrađene akcije. Stameniću se odbila lopta, poslao je do Ndjajea koji je nije najbolje prihvatio. Ali, lopta se dobila do Hvanga koji je šutirao sa 15 metara, ali je Ranđelović efektno odbranio.

07.04.2024. 16:09

8. minut: Bez šansi i bez pravih akcija po lošem terenu

Bez šansi i bez pravih akcija po lošem terenu. Zvezda ima veći posed, ne i jasnu viziju kako će po neravnom terenu ugroziti domaćina.

07.04.2024. 16:00