(KRAJ) Voždovac - Partizan 2:3 : Stojkovićeva "bomba" donela tri boda crno-belima u goleadi na "krovu"

03.04.2024 18:38
Samed Baždar, fudbaler Partizana MN Press
Samed Baždar, fudbaler Partizana

U još jednom kolu Mozzart Bet Superlige Srbije, radnim danom, na "krovu" jednog od beogradskih Tržnih centara igra se prestonički derbi, u kom će Voždovac, pred kamerama TV Arena sport (16.55), ugostiti Partizan

Sa istom željom, jer ko se ozbiljno bavi sportom taj uvek želi da pobedi, ali s različitim šansama za trijumf. Barem na papiru. Kao drugoplasirani, iskusniji, skuplji, generalno ambiciozniji... tim crno-belih ulazi kao favorit u duel.

Mada je pre vikend minimalca protiv Spartaka prekinuo niz od tri meča bez maksimlanog učinka, pa već nedeljama nastoji da ne izgubi korak sa Crvenom zvezdom u njihovoj večitoj trci za šampionsko znamenje.

"Zmajevi" su u mnogo lošijoj situaciji, jer su se posle prolećne pauze i zimske prodaje nekolicine važnih igrača, survali na tabeli SLS. Toliko da, bez ijednog prolećnog trijumfa i s čak šest poraza, "vise" iznad zone ispadanja.

Što sve, opet, može mnogo a ne mora ništa da znači, jer je svaki meč priča za sebe i prilika za iznenađenja svake vrste.

Voždovac - Partizan 2:3 (0:1)

Stadion na krovu Tržnog centra „Stadion“

Sudija: Novak Simović. Strelci: Nešković 57. pen, Flemings 80 - Baždar 39, Filipović 75, Stojković 92.

VOŽDOVAC (4-2-3-1): Katić – Đurđević, Lukić, Savić, Đuričić – Matić, Mitrović (od 64. Miletić) – Flemings (od 89. Antonijević), Nešković (od 89. Pirgić), Kolarević (od 71. Vujanović) - Teodorović (od 71. Petrović).

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Filipović (od 82. Stojković), Kovačević, Marković, Antić – Kastiljo, Ovusu – Severina (od 79. Janković), Goh, Kalulu (od 60. Zahid) – Baždar (od 60. Nikolić).

(UŽIVO) Voždovac - Partizan

03.04.2024. 19:11

KRAJ: Partizan odneo ceo plen

Bodovi su završili tamo gde su svi ili većina ljuvitelja fudbala prognozirali, ali Partizan je slavio mnogo teže nego što se očekivalo u sudaru sa ekipom koja je imala samo dva remija ovog proleća, a sve ostale mečeve izgubila.

03.04.2024. 19:13

Projektil pocepao mrežu

03.04.2024. 18:50

90+2. minut: GOOOL! Stojkovićev šut za TV špicu

Kakav gol Aranđela Stojkovića, posle kog Partizan ima trijumf u šaciu. Bila je to paarabola iz punog trka, golman Katić tu ništa nije mogao da učini.

03.04.2024. 18:46

85. minut: Ređaju se prilike Voždovca

"Zmajevi" bljuju vatru posle izjednačenja, Jovanović je odbranio kolosalnu priliku Đuričića sa samo tri metra. Neki minut pre toga, Vujanović je putirao za malo pored stative.

03.04.2024. 18:39

80. minut: GOOOL! Flemings usporio "parni valjak"

Voždovac je još jednom izjednačio, a Flemings je brz kao strela. Protutnjao je kroz indolentnu odbranu Partizana, dobio loptu u pravo vreme, a kod njegovog šuta lopta je odskočila ispred Jovanovića i prevarila ga.

03.04.2024. 18:44

Ofanzivac nadmudrio golmana

03.04.2024. 18:41

Brzopotezni pogodak u par poteza

03.04.2024. 18:32

75. minut: GOOOL! Filipović vuče goste ka pobedi

Ponovo vodi Partizan, a strelac je Filipović, kom je to prvi pogodak od početka sezone. Bio je najviši u skoku posle centaršuta Gajasa Zahida iz slobodnjaka i lopta je završila u mreži "zmajeva".

03.04.2024. 18:28

64. minut: katić na pravom mestu

Antić je šutirao iz slobodnog udarca, prebacio je zid, ali učinio je to nedovoljno u stranu, pa je Katić sačuvao svoju mrežu.

03.04.2024. 18:16

59. minut: Jovanović zaustavio sjajan pokušaj Kolarevića

Malo je nedostajalo da Kolarević napravi brzinski preokret, ali je Jovanović pročitao njegov šut sa 16 metara.

03.04.2024. 18:21

Prekršaj, najstroža kazna, izjednačenje

03.04.2024. 18:14

57. minut: GOOOL! Nešković vratio domaćina u igru

Nešković je doneo izjednačenje Voždovcu, pošto je izveo dovoljno jak i precizan udarac. Jeste Jovanović bio blizu odbrane, ali je lopta ipak završila iza njegovih leđa.

03.04.2024. 18:11

54. minut: Penal za Voždovac

Jedanaesterac za Voždovac. Skrivio ga je Ovusu, oborio je Neškovića, a za sve je kriv Severina koji je napravio neverovatnu grešku u šesnaestercu.

03.04.2024. 18:00

Počeo drugi deo meča, ekipa Voždovca kasnila s izlaskom

Počelo je drugo poluvreme, a loptu su dobili fudbaleri Voždovca. Nakon što su nekoliko minuta kasnili s izlaskom iz svlačionica, a kolege iz Partizana ih čekale na terenu.

03.04.2024. 17:47

Poluvreme: "Parni valjak" dodao gas u finišu

Partizan je skoro celo provo poluvreme tražio svoju igru i ozbiljne šanse, da bi Samed Baždar uradio ono što nisu stariji od njega. Strelac pobedonosnog gola u prošlom kolu prekinuo je jalov fudbal crno-belih i matirao, do tada agilni ali takođe nedovoljno opasni, Voždovac.

03.04.2024. 17:46

43. minut: Veliki promašaj Kalulua

Neverovatan promašaj Kalula! Sa tri metra nije uspeo da pošalje loptu u mrežu posle dodavanja Antića. Promašio je maltene ceo fudbal.

03.04.2024. 17:54

Proćerdana prilika za uvećanje razlike

03.04.2024. 17:39

39. minut: GOOOL! Baždar doneo prednost Partizanu

Crno-beli su poveli iz prve prave akcije. Imali su korner, u pravom karambolu ispred gola Voždovca prvo je izblokiran udarac Kovačevića, pa Filipovića, onda i Kalulua, da bi Samed Baždar prelepim udarcem matirao Katića.

03.04.2024. 17:43

Vođstvo Partizana u finišu

03.04.2024. 17:31

34. minut: Marković "vadi kestenje"

Na kraju jednog kontranapada Voždovca, kapiten Marković morao je da se ispruži koliko je dugačak da skrene loptu, ali vredelo je jer je verovatno spasao svoj tim od minusa, pošto je utrčali Teodorović kao zapeta, na sjajnom položaju, čekao loptu sa levog boka.

03.04.2024. 17:58

Štopersko spašavanje sigurnog gola

03.04.2024. 17:27

30. minut: Golmani besposleni

Aleksandar Jovanović i Andrija Katić "odmaraju" na svojim gol linijama, jer do sada nisu imali nijedan razlog za intervenciju. Čak ni rutinsku, pošto ofanzivci oba tima "tihuju".

03.04.2024. 17:21

22. minut: Neuspeo slobodnjak Partizana

Slobodnjak za Partizan na 25 metara od gola izveo je Goh, međutim momak iz Južne Koreje je slabo centrirao. Crno-beli još bez prave šanse na meču.

03.04.2024. 17:18

18. minut: Pravovremena reakcija Antića

Odlična akcija "zmajeva", centaršut sa leve strane na drugu stativu, gde je  Antićpribrano reagovao ispred Flemingsa i otklanio rizik po golmana Jovanovića.

03.04.2024. 17:13

15. minut: Udarac iz ugla i za Partizan, bez opasnosti po rivala

Crno-beli su tek u 15. minutu iznudili korner, ali to nije donelo opasnost po rivala. Goh je bio izvođač, a defanzivci domaćina su ga sopremno dočekali u blizini peterca.

03.04.2024. 17:06

9. minut: Simović pokazao žuti karton

Glavni sudija prvi put je posegao za žutim kartonom, a javnu opomenu Novak Simović uputio je Aleksi Matiću, zbog gaženja Kalulua. Nedozvoljen start desio se u centralnoj zoni igrališta pokrivenog veštačkom travoim.

03.04.2024. 17:04

6. minut: Prvi korner na utakmici i to Voždovca

Prvi udarac iz ugla izveo je domaći tim, ali iz tog kornera se nije izrodila velika šansa. Tek posle dva odbitka, Đurđević je tukao izvan šesnaesterca i poslao loptu daleko iznad gola.

03.04.2024. 16:56

Meč je počeo

Krenula je lopta na "krovu", a prvi šut sa centra izveo je Partizan. Međutim, taj napad je kratko potrajao.

03.04.2024. 16:39

"Zmajevi" 2019. godine poslednji put zakočili "parni valjak"

Voždovac je poslednji put pobedio Partizan 2019. godine (1:0), a od tada je pretrpeo 11 poraza. Jesenas su mu u Humskoj "presudili" Zahid, Severina i Saldanja, s tim što je "parni valjak" tek u drugom poluvremenu probio protivničku odbranu.

03.04.2024. 16:35

Nikola Mitić: Partizanu uloga favorita

"Za svaku utakmicu se spremamo isto, uz minimalne adaptacije na protivnika i sa željom da pobedimo, tako će biti i u sredu. Kvalitet i iskustvo su svakako na strani Partizana, uloga favorita im pripada i to se ne dovodi u pitanje. Izrazito su takmičarska ekipa koja odlično igra na rezultat, disciplinovani su, istrajni i znaju da postignu gol u ključnim trenucima, te nam neće biti lako", tako je o meču pre njegovog početka govorio Nikola Mitić, šef stručnog štaba Voždovca.

03.04.2024. 16:34

Igor Duljaj: Očekujem veoma tešku utakmicu

"Očekujem veoma tešku utakmicu. Imamo u vidu da Voždovac nema od početa drugog dela pobedu i to nas tera na dodatni oprez. Oni su u mnogim utakmicama bili na nivou uprkos porazima. Izgubili su od TSCa 2:0, ali igrom su pokazali da mogu da budu nezgodni, naročito na svom terenu gde nemaju šta da izgube. Veštačka podloga je u pitanju, drugačije su okolnosti. Igrači znaju da je to veštak, većina ih je tu igrala već. Nama je utakmica iz mnogo razloga izuzetno važna. Sedam dana kasnije ponovo igramo sa Voždovcem u kupu. Ovo je Partizan, mora da igra i živi sa pritiskom", glasi percepcija meča Partizanovog trenera Igora Duljaja.

03.04.2024. 16:28

U protokolu nema Saldanje, Zahid i Natho na klupi

Partizan ne može u najjačem sastavu da krene po nove bodove. Mateus Saldanja se još oporavlja od povrede, a među starterima nema ni Bibarsa Natha i Gajasa Zahida, jer iz religioznih razloga nisu trenirali dva dana, a zbog Ramazana nisu ni pili ni vodu u dovoljnoj količini. Zbog toga su ostavljeni na klupi i kao rezerve čekaju svojih "pet minuta".