(VIDEO) Kraj crne serije Partizana: Beograđani odoleli Spartaku u Humskoj

30.03.2024 20:25
Fudbaleri Partizana i Spartaka MN Press
Fudbaleri Partizana i Spartaka

Kraj crne serije Partizana!

Posle tri utakmice bez pobede, ekipa Igora Duljaja najzad je upisala tri boda u domaćem prvenstvu, a u teškom susretu u Humskoj pobeda je izvojevana golom Sameda Baždara protiv izuzetno raspoloženog Spartaka iz Subotice - 1:0.

Nenad Lalatović nadao se da će se njegov tim vratiti neporažen u Subotici. Sudeći po igri Spartaka u završnici meča, imao je osnova za takvo razmišljanje. Ali je Partizan ipak uspeo da sačuva živu glavu i osvoji zlata vredna tri boda, čime je ostao u trci za titulu.

Loša stvar po crno-bele je što su Natho i Zahid morali da napuste utakmicu zbog povreda. Njihov izostanak se naročito osetio u drugoj polovini utakmice, kada su Subotičani preuzeli kontrolu na sredini terena. Od tog trenutka pa do poslednjeg zvižduka igrali su gotovo "viktorije" pred golom Partizana, ali, na sreću malobrojnih navijača u Humskoj, nisu imali raspoloženog strelca.

Većina pokušaja gostiju završilo je pored gola crno-belih, dok se u nekoliko navrata istakao Jovanović kod šuteva Mudrinskog i Prijovića. Kada se sve sabere, još jedno loše izdanje Partizana, koji je bio konkretniji u prvom poluvremenu, dok je u nastavku primat bolje ekipe definitivno pripao gostima iz Subotice.

Tiho je bilo u prvom poluvremenu. Osim gola Baždara i pokušaja Natha i Kovaćevića, nije bilo previše uzbuđenja. Sve se mahom odvijalo na polovini gostiju, gde su crno-beli pretili iz prekida i dugim loptama po bokovima, da bi pogodak Baždara, koji je večeras dobio šansu umesto Saldanje, usledio u 21. minutu nakon odbitka Natha.

Mladi reprezentativac Srbije sjajno je ispratio napad crno-belih, koji je posle intervencije Vulića, samo otvorio nogu i sproveo loptu u mrežu za njegov treći gol u polusezoni. Sa druge strane, Subotičani su se do poluvremena uglavnom branili, retko su prelazili svoju polovinu i osim polu-prilike Ćalasana, gotovo da ništa nisu pokazali.

Dolaskom poluvremena, donekle se i promenila dinamika na utakmici. Lalatović je izveo ofanzivniji sastav i napravio čak pet promena do 60. minuta, što se odmah osetilo na terenu.

Subotičani su počeli da izlaze sve više. Najopasniji su bili iz prekida i po centaršutevima iz ugla. Takav stil igre dao je crno-belima i nešto više prostora u napadu, pa su momci Igora Duljaja stvorili i nekoliko polu-šansi do sredine poluvremena, ali bez preterno velike opasnosti po gol Subotičana.

Utisak je da su crno-beli napadali bez preke želje da dođu do još jednog pogotka. Napadači su uglavnom bili odsečeni, dugo je falio taj završni pas, a kada su Natho i Zahid napustili teren zbog povreda, konekcija na sredini terena počela je sve više da bledi.

Subotičani su počeli sve više da prete u nastavku utakmice. Ređale su se naše pred golom Jovanovića. U prvom planu bili su rezervisti Prijović i Mudrinski, ali nisu imali raspoloženog strelca.

Partizan se branio i odbranio i upisao vredna tri boda pred nastavak takmičenja.

PARTIZAN – SPARTAK 1:0 (1:0)