(KRAJ) Partizan - Spartak (1:0): Crno-beli prekinuli negativan niz u Beogradu

30.03.2024 20:19
Fudbaleri Partizana MN Press
Fudbaleri Partizana

Fudbaleri Partizana od 18:30 časova u 27. kolu MozzartBet Superlige dočekuju Spartak u Beogradu, a susret iz Humske možete pratiti u direktnom prenosu na Areni 1 Premium.

Zbog propuštenih bodova u prethodna tri kola (dva remija i poraz), crno-beli su pred imperativom pobede u Humskoj, a u goste im dolazi ekipa koju su u prvom duelu sezone bez većih problema savladali u Subotici rezultatom 3:0.

Posle trijumfa Crvene zvezde u Ivanjici, Partizan zaostaje za gradskim rivalom sedam bodova, uz, naravno, utakmicu manje.

Tok meča i kretanje rezultata sa stadiona iz Humske možete pratiti na našem portalu.

PARTIZAN – SPARTAK 1:0 (1:0)

/Baždar 21/

Stadion: Partizana

Sudija: Stanko Ostraćanin

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović 6,5 - Stojković 5,5, Kovačević 7, Marković 6, Antić 5,5 – Ovusu 6, Zahid 6 (od 76. Trifunović -) – Kalulu 6 (od 65. Severina 5,5), Natho 6 (od 58. Kastiljo 5,5), Goh 5,5 – Baždar 6 (od 58. Nikolić 5).

SPARTAK (5-3-2): Vulić 5,5 – Mijailović 6 (od 65. Kolins 5,5), Bogićević 6, D. Kerkez 6 (od 46. Stanojev 5,5), Ćalasan 6, M. Kerkez 5,5 (od 46. Prijović 6,5) – Đurasović 5,5 (od 65. Tomović 5,5), Lukić 5,5, Mijić 6 – Babić 5,5, Ubiparip 5 (od 65. Mudrinski 6).

Igrač utakmice: Bojan Kovačević (Partizan) 7

(UŽIVO) Partizan - Spartak

30.03.2024. 20:26

Kraj utamice: Partizan odoleo Subotičanima u Humskoj

Sudija je svirao kraj.

Partizan je uz dosta muke pobedio Spartak u Humskoj i nastavio trku za Zvezdom za vrh tabele.

30.03.2024. 20:18

87. MINUT: Partizan se bori da sačuva živu glavu

Crno-beli broje minute do kraja utakmice.

Spartak je u potpunoj ofanzivi, Partizan ne može da se sabere od odlaska Natha i Zahida.

Subotičani igraju "viktorije" pred golom crno-belih.

Sada su imali i ozbiljnu šansu preko Prijovića, ali je udarac rezerviste odbanio golman Partizana.

30.03.2024. 20:12

82. MINUT: Teška ofanziva Spartaka

Gubitkom Zahida i Natha, u potpunosti je propala konekcija na sredini terena.

Partizan se brani, Spartak napada. Posle serije dobrih pokušaja Subotičana, veliku šansu imao je sada Mudrinski.

Ali je šutirao direktno u golmana Partizana.

Da vidimo kakva će biti rekacija crno-belih.

30.03.2024. 20:03

74. MINUT: Novi peh za Partizan, povredio se Zahid

Sudija je prekinuo utakmicu zbog povrede Gajasa Zahida.

Iskusni vezista ostao je da leži na terenu, držeći se za desnu nogu.

Lekarska ekipa Partizana morala je da uđe, pa je sudija morao da prekine utakmicu, da bi kasnije izašao sa terena.

Umesto njega, šansu je dobio Nemanja Trifunović.

30.03.2024. 20:00

69. MINUT: Otvorena igra u Beogradu

Dinamično je u Humskoj.

Gledamo otvorenu igru sa obe strane. Partizan ima inicijativu, ali je i Spartak opasan.

Naročito nakon trostuke izmene Lalatovića, ali još uvek nema promene rezultata.

Sa druge strane, Partizan je imao tri solidne prilike iz kontri, međutim, u svakoj šansi falilo je više koncentracije prilikom završnog pasa.

30.03.2024. 19:48

58. MINUT: Natho napustio teren zbog povrede

Peh za crno-bele.

Bibars Natho morao je da napusti teren zbog povrede. Prema svemu sudeći u pitanju je povreda desnog skočnog zgloba sa čime se i u prošlosti mučio. Umesto ušao je Denil Kastiljo.

Pored Izraelca i Samed Baždar je otišao na klupu, a šansu je dobio Nemanja Nikolić.

30.03.2024. 19:46

54. MINUT: Sve uzbudljivije u Humskoj

Rasplamlasala se igra u Humskoj u drugom poluvremenu.

Spartak igra sve više, ulaskom rezervista, gosti su dobili energiju u napadu.

Stvorili su dve solidne polu-prilike bočnim loptama, ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol domaćina.

Sa druge strane, Partizan igra "opuštenije", bez preterano velike želje u napadu, ali je ipak imao jednu dobru priliku.

Iskoristili su crno-beli ofanzivu rivala i pokušali iz kontre da dođu do još jednog pogotka.

Natho je lepo proigrao Ovusua, ali je Vulić sjajno intervenisao na 30 metara i otklonio opasnost.

30.03.2024. 19:34

Počelo drugo poluvreme: Lalatović "promešao karte"

Promene u taboru Spartaka.

Marko i Dejan Kerkez napustili su teren, dok su šansu dobili Vladimir Prijović i Jug Stanojev.

30.03.2024. 19:22

Kraj prvog poluvremena: Partizan ide na odmor sa golom prednosti

Pogotkom Sameda Baždara nakon odbitka, fudbaleri Partizana odlaze na poluvreme sa golom prednosti protiv Spartaka.

Crno-beli diktirali su tempo tokom čitavih prvih 45 minuta. Imali su još nekoliko povoljnih prilika da na odmor odu i sa ubedljivijom prednošću, ali nisu imali sreće u završnici.

Sa druge strane, ekipa Nenada Lalatovića se uglavnom branila i šansu tražila iz kontri.

30.03.2024. 19:15

40. MINUT: Umalo 2:0 za Partizan

Malo je nedostajalo da Partizan postigne drugi gol.

Posle centaršuta Antića, Kovačević je pokušao da proigra Markovića na drugoj stativi, ali je defanzivac crno-belih zakasnio da sprovede loptu u mrežu.

Odlična prilika za Beograđane.

30.03.2024. 19:10

37. MINUT: Mirno u Beogradu

Sport ritam igre u Humskoj.

Uglavnom se igra na polovini Subotičana, ali bez velikih uzbuđenja pred njihovim golom.

Partizan pokušava po bokovima i dugim loptama, iako deluje da za tim nema preke potrebe.

Fali završni pas na poslednjoj trećini terena.

30.03.2024. 19:02

27. MINUT: Ništa novo u Humskoj

Ništa se naročito nije promenilo nakon pogotka Partizana.

Crno-beli i dalje imaju loptu u nogama, Spartak igra nisko i čeka šansu iz kontri.

Deluje da je Partizan zadovoljan rezultatom, pa i ne preti u velikoj meri.

Videćemo šta će nastavak utakmice doneti.

30.03.2024. 19:00

30.03.2024. 18:55

21. MINUT: Gooool! Partizan vodi 1:0, strelac - Baždar

Vodi Partizan 1:0 u Humskoj, golom Sameda Baždara.

Mladi reprezentativac Srbije zatresao je mrežu Spartaka nakon što je prethodno okušao sreću Natho.

Vulić je lepo intervenisao, ali se na pravom mestu nakon odbitka našao Baždar, koji je dobio šansu večeras umesto Saldanje.

30.03.2024. 18:47

14. MINUT: Natho zapretio gostima iz Subotice

Nova prilika za crno-bele.

Kalulu je lepo prošao po strani i proigrao Natha u šesnaestercu Spartaka, ali je Izraelac slabo šutirao.

Ostaje 0:0.

30.03.2024. 18:44

8. MINUT: Crno-beli traže penal

Negodovali su fudbaleri Partizana na odluku sudije da ne svira penal za domaćina.

Posle ubacivanja iz ugla, delovalo je da je lopta udarila u ruku nekog od igrača Spartaka.

Ali, sudija Stanko Ostrančanin nije tako mislio.

30.03.2024. 18:43

Slaba posećenost u Humskoj

Susret u Beogradu nije naročito propraćen.

Iako su uslovi za igru fantastični, na tribinama je ne više od 2.500 navijača.

30.03.2024. 18:41

Lalatović devet puta pobedio Partizan

Dok za sada gledamo poprilično tihu utakmicu u Humsku, komentator Arene sport izneo je zanimljivu informaciju.

Nenad Lalatović, trener Spartaka, do sada je devet puta savladao crno-bele kao šef stručnog štaba nekog od njegovih pređašnjih klubova, ali nikada kao trener Crvene zvezde.

30.03.2024. 18:36

2. MINUT: Baždar okušao sreću

Prva prilika za Partizan.

Pokušao je Baždar iz daljine, ali je lopta prohujala pored gola.

Ostaje 0:0.

30.03.2024. 18:33

Počela je utakmica u Humskoj

Loptu sa centra izveli su fudbaleri Partizana.

30.03.2024. 18:30

Evo kako je završena prva utakmica u Subotici

30.03.2024. 18:29

Lalatović optimističan: Da se u Suboticu vratimo neporaženi

"Verujem u svoj tim, možemo da napravimo iznenađenje. Očekujem dosta navijača i jedva čekam da počne utakmica i da se u našu Suboticu vratimo neporaženi. Biće to jako teško, igrači moraju da uđu u utakmicu maksimalno hrabro i angažovano, da ispune ono što ja očekujem i tražim od njih a to je da izdržimo pritisak od prvih dvadeset minuta. Ponavljam Partizan je fenomenalan, sjajna ekipa sa odličnim igračima na svim pozicijama"

30.03.2024. 18:28

Pogled na tabelu posle pobede Zvezde u Ivanjici

Startnih 11 Partizana, Baždar umesto Saldanje

30.03.2024. 18:27

Duljaj misli samo o Spartaku i vrhu tabele

"Kada sam pričao o ciljevima, to je evropska karta. To je borba za sam vrh tabele, mi smo i dalje u tom ambijentu da se borimo za sam vrh. Nama je najvažnija sutrašnja utakmica, a to je sutrašnja utakmica. Ne razmišljamo o utakmicama posle Spartaka. To je jedina tema, samo Spartak".