(KRAJ) Javor - Crvena zvezda 0:3: Rutinski trijumf šampiona u Ivanjici

30.03.2024 17:35
Fudbaler Crvene zvezde MN Press
Fudbaler Crvene zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Javor u Ivanjici 3:0 (2:0) u 27. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije. Aktuelni šampion se tako odvojio od drugoplasiranog Partizana na +7, sa tim da crno-beli imaju utakmicu manje.

Javor - Crvena zvezda

Stadion: Kraj Moravice
Sudija: Danilo Nikolić

Strelci: Kanga 39, Hvang 43, Mijailović 81.

Javor: Manojlović – Ilić, Skoko, Leandro, Tojčić (od 88. Obradović) – Dukure, Eliomar (od 83. Šarić) – Dolmagić (od 83. Petrović), Marjanović, Selenić (od 71. Milošević) – Stjuart.

Crvena zvezda: Glazer – Mijailović, Spajić, Điga, Rodić (od 85. Milunović) – Kanga (od 71. Katai) – Olajinka, Šljivić (od 46. Stamenić), Hvang (od 78. Mimović), Ivanić – Endijaj (od 71. Kraso).

(UŽIVO) Javor - Crvena zvezda

30.03.2024. 17:52

Kraj meča

Glavni sudija svira kraj utakmice. Rutinska pobeda Crvene zvezde protiv Javora.

30.03.2024. 17:49

90. minut: Kraso je hteo sve sam, korner za goste

Kraso je prošao nekoliko protivničkih igrača, ali je u poslednjem trenutku jedan defanzivac Javora izbacio loptu u korner i sprečio šut fudbalera Crvene zvezde.

30.03.2024. 17:39

81. minut: Mijailović stavlja tačku na utakmicu

Crvena zvezda stavlja tačku na ovu utakmicu, a gol postiže Srđan Mijailović sa ivice šesnaesterca.

30.03.2024. 17:34

77. minut: Ređaju se korneri za Javor

Zaređao je domaćin nekoliko kornera, ali ipak nije ozbiljnije pripretio golu Omrija Glazera.

30.03.2024. 17:28

71. minut: Bez uzbuđenja u prethodnom periodu, ulaze Kraso i Katai

Od šanse Ivanića nije bilo uzbuđenja, a na teren ulaze Žan Filip Kraso i Aleksandar Katai umesto Gelora Kange i Šerifa Endiaja. Kod Javora igru napušta Lazar Selenić, dok će ga zameniti Stefan Milošević.

30.03.2024. 17:19

62. minut: Preti Ivanić, Manojlović beleži intervenciju

Pripretio je Mirko Ivanić sjajnim šutem iz šesneasterca, ali je Manojlović pokazao odlične reflekse, te je Crvena zvezda dobila samo korner.

30.03.2024. 17:10

53. minut: Odličan šut Olajinke, ipak preko gola

Crvena zvezda prva preti u drugom delu igre, ali njegov šut odlazi preko gola koji čuva Manojlović.

30.03.2024. 17:01

Počelo je drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvreme, prvi napad će sada imati gosti iz Beograda.

30.03.2024. 16:43

43. minut: Hvang duplira prednost gostiju

Šerif Endiaj je odličnim dodavanjem petom izbacio defanzivce Javora, a Ivanić je asistirao Hvangu koji je bez većih problema savladao Manojlovića.

30.03.2024. 16:38

39. minut: Kanga precizan sa "bele tačke"

Pogodio je Manojlović stranu, ali je Kanging udarac bio izuzetno precizan i šampion Srbije vodi 1:0.

30.03.2024. 16:37

38. minut: Penal za crveno-bele

Glavni sudija je nakon gledanja snimka odlučio da dosudi penal za Crvenu zvezdu zbog igranja rukom defanzivca Javora.

30.03.2024. 16:36

36. minut: VAR soba zove Danila Nikolića zbog mogućeg penala

Neoprezan je bio Milan Ilić kog je lopta pogodila u ruku, te je VAR soba pozvala glavnog arbitra da sam pogleda situaciju.

30.03.2024. 16:35

35. minut: Jak šut Šljivića, ali preko gola

Nakon kornera je šutirao Jovan Šljivić sa ivice šesnaesterca šutirao jako, ali je njegov pokušaj završio preko gola.

30.03.2024. 16:31

31. minut: Žuti karton za Stjuarta

Napravio je Stjuart faul u napadu, i nakon sudijskoj zvižduka šutnuo loptu ka golu Crvene zvezde zbog čega je sankcionisan žutim kartonom.

30.03.2024. 16:25

26. minut: Muči se šampion, Javor odličan u defanzivi

Nakon više od polovine prvog poluvremena, crveno-beli i dalje nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol Strahinje Manojlovića.

30.03.2024. 16:17

18. minut: Kruže crveno-beli oko šesnaesterca protivnika

Izabranici Vladana Milojevića pokušavaju da pronađu rupu u odbrani Javora, ali već nekoliko minuta bez uspeha kruže oko šesnaesterca protivnika.

30.03.2024. 16:10

11. minut: Prvi ozbiljniji napad za domaćina

Pripretio je Javor preko Dina Dolmagića koji je odlično izbacio svog čuvara, ali je njegov šut otišao pored gola.

30.03.2024. 16:04

5. minut: Bez većih uzbuđenja

Miran tempo utakmice na samom startu, bez većih uzbuđenja na obe strane.

30.03.2024. 16:00

Počela je utakmica

Utakmica u Ivanjici je počela, a prvi napad imaju fudbaleri Javora.

30.03.2024. 15:30

Ćurčić pred duel sa Crvenom zvezdom

"Imali smo dve nedelje pauze, koje smo dobro iskoristili da se oporavimo od teškog ulaska u sezonu. Imali smo mnogo nesrećnih okolnosti kada su povrede igrača u pitanju. Situacija je sada bolja nego po završetku utakmice u Pančevu, mada ne još uvek sjajna. Poznato je da ćemo nastupiti bez Gojkovića i Bosića, koji imaju parne kartone, Mićića, koji se povredio u ranoj fazi utakmice u Pančevu, Miletića, koji će pauzirati još dve do tri nedelje zbog preloma rebara, tako da smo oslabljeni. Međutim, verujem u igrače koji će istrčati na teren protiv Crvene zvezde"

30.03.2024. 15:17

Milojević pred okršaj sa Javorom

"Gajim veliki respekt prema Javoru kao klubu i Ivanjici kao gradu. Javor je ekipa protiv koje je uvek teško igrati. Znamo da po tradiciji Crvena zvezda ima poteškoća u Ivanjici. Javor vodi iskusan i dobar trener, možda i jedan od najboljih u našoj ligi, gospodin Radovan Ćurčić koji ima veliko iskustvo. Taktičar je, očekujem jako tešku utakmicu. Kosta Nedeljković je u procesu rehabilitacije. Videćemo, čekamo dozvolu od lekarskog tima"