pre 3 sata 23: 37
Obradović nakon titule: Ovo bi trebalo da bude primer da košarka i fer-plej pobeđuju
Najtrofejniji trener u Evropi je istakao kako je fer-plej ekipe Budućnosti i zahvalio se prijateljima iz Podgorice.
Nakon pobede TSC-a protiv lučanske Mladosti rezultatom 2:1 i poraza Partizana od Radnika u Beogradu (1:2), tim iz Bačke Topole je preuzeo drugo mesto na tabeli Mozzart bet Superlige Srbije.
Trener Žarko Lazetić pokušava da smanji euforiju u svojim redovima zbog postignutog uspeha, poziva na oprez i na činjenicu da je još mnogo bodova u opticaju.
"Prezadovoljan sam jer je ispalo rutinski, i to je dokaz da smo kao tim porasli i da napredujemo, a to mi je najvažnije. Kada smo imali sličnu situaciju u prošlosti, takozvane unapred dobijene utakmice, imali smo mnogo problema sa ovakvim ekipama. Sada smo dominirali, dozvolili protivniku tri šuta ka našem golu, napravili mnogo šansi i držali sve pod kontrolom", rekao je Lazetić.
Tim iz Bačke Topole je ispred Partizana na drugom mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Do plej-ofa ostalo je da se odigraju još tri utakmice, gostovanja Radniku i Voždovcu i meč sa Vojvodionom kod kuće.
"Da li sam zadovoljan što smo drugi? Da je 37. kolo završeno - bio bih. Ovako niti gledam tabelu, niti me zanima, niti se zanosimo. Od prvog kola imamo iste ciljeve, da izborimo Evropu, da napredujemo i da idemo na pobedu svaku utakmicu. Činjenica je da smo na dobrom putu i da nas ništa neće pomeriti iz koloseka, od stvari na koje možemo da utičemo, a to je dobar trening, igra na pobedu i gol više u svakoj utakmici" , izjavio je Lazetić za Mocartsport.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
06.08.2024 13: 20
Panevežis dočekuje Makabi iz Tel Aviva (18.30) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope.
14.07.2024 16: 05
Na promociji, nekadašnji trener TSC-a, istakao je da želi da ređa dobre rezultate sa Makabijem baš kao što je to bio slučaj sa prethodnim klubom
03.07.2024 22: 43
Debi srpskog stručnjaka na klupi Makabija iz Tel Aviva krunisan ubedljivom pobedom nad Ruhom od 5:0.
24.06.2024 16: 30
Dojučerašnji trener TSC-a dao prvu izjavu povodom iznenadnog transfera u izraelski klub.
pre 4 sata 22: 44
Danski stručnjak Tomas Frank novi je trener fudbalera Totenhema, saopštio je večeras engleski klub.
pre 6 sati 20: 38
Predsednik Fudbalskog saveza Italije, Gabrijele Gravina istakao je da će biti potrebno vreme da se imenuje novi selektor reprezentacije i da nije problem u imenima.
pre 7 sati 20: 12
Izuzetno uzbudljivo leto čeka navijače Galatasaraja, barem ako je suditi po potezima koje čelnici ovog kluba povlače.
pre 7 sati 19: 21
Olimpijakos je postigao dogovor sa Brajtonom oko transfera Haralamposa Kostulasa i engleski klub će u Atinu poslati 35.000.000 evra za njega.
Ostavite komentar