(KRAJ) Crvena zvezda - Čukarički 3:0: Šampion Srbije siguran u derbiju kola

24.02.2024 17:44
Fudbaler Crvene zvezde, Gejlor Kanga MN Press
Fudbaler Crvene zvezde, Gejlor Kanga

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Čukarički 3:0 (2:0) u derbiju 22. kola Mozzart Bet Superlige Srbije. Aktuelni šampion je tako nastavio da prati prvoplasirani Partizan u stopu i ponovo je na minus jedan u odnosu na večitog rivala.

Crvena zvezda - Čukarički 3:0 (2:0)

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Marko Ivković (Lajkovac)

Strelci: Kanga pen 9, Endiaj 36, Bukari pen 75.

CRVENA ZVEZDA: Glazer – Mimović (od 62. Nikolić), Spajić, Dragović – Rodić, Kanga, Hvan, Bukari – Ivanić (od 62. Mijailović), Olajinka (od 62. Lučić) – Endijaj (od 76. Kraso).

ČUKARIČKI: Filipović – Stevanović (od 70. Rogan), Vranješ, Jovanović, Tošić (od 78. Stanković)  – Sisoko (od 76. Milojević), Docić – Ivanović, Miladinović, Nikčević (od 46. Cvetković) – Adžić (od 70. Ergelaš).

(UŽIVO) Crvena zvezda - Čukarički

24.02.2024. 17:52

86. minut: Aktuelni šampion ida ka novoj pobedi

Nakon nekoliko prilika za Čukarički početkom drugog dela igre, defanziva Crvene zvezde je u potpunosti neutralisala napadače gostujuće ekipe. Crveno-beli polako idu ka novoj pobedi.

24.02.2024. 17:38

75. minut: Bukari siguran iz penala

Nakon brojnih promašaja, Osman Bukari je uspeo da postigne pogodak sa "bele tačke" nakon što mu je Kanga prepustio izvođenje jedanaesterca.

24.02.2024. 17:37

74. minut: Nesmotreni Vranješ pravi penal

Šerif Endiaj je prevario OgnjenaVranješa i sklonio loptu, a defanzivac Čukaričkog je skrivio penal.

24.02.2024. 17:33

70. minut: Crveno-beli smiruju tempo

Deluje da tim Vladana Milojevića želi što mirnije da zatvori utakmicu i to bez primljenog gola, te nema toliko napada Crvene zvezde kao u prvih 45 minuta.

24.02.2024. 17:19

57. minut: Dve dobre šanse za Čukarički

Miladinović se našao u prilici, a intervenciju je upisao Glazer. Svega 30 sekundi kasnije je šutirao i Sisoko, a izraelski čuvar mreže je ponovo odbranio.

24.02.2024. 17:18

55. minut: Snažan šut Bukarija preko gola

Nakon kornera Crvene zvezde, lopta se odbila na kapicu šesnaesterca odakle je Bukari uputio snažan, ali neprecizan šut. Njegov pokušaj je završio ponovo preko gola.

24.02.2024. 17:09

47. minut: Crveno-beli prvi prete u drugom delu

Na startu drugog poluvremena prvi prete crveno-beli. Olajinka je šutirao, ali je Filipović upisao laku intervenciju jer pokušaj nigerijskog fudbaler nije bio previše snažan.

24.02.2024. 16:50

Kraj prvog poluvremena

Nakon pogotka Endiaja nije bilo ozbiljnijih prilika. Aktuelni šampion Srbije je diktirao tempo gotovo čitavo prvo poluvreme, dok klub sa Banovog Brda nije imao pravu šansu u prvih 45 minuta.

24.02.2024. 16:38

36. minut: Endiaj uvećava prednost crveno-belih

Fantastična kretnja Senegalca i pravovremena lopta Hvang In-Boma. Endiaj je zaobišao Filipovića i iz teške pozicije poslao loptu u praznu mrežu.

24.02.2024. 16:35

31. minut: Nova šansa za Bukarija

Našao se ponovo reprezentativac Gane u šansi, probao da lobuje protivničkog golmana ali je na kraju ipak bio neprecizan.

24.02.2024. 16:30

27. minut: Bukari šutira preko gola

Osman Bukari se našao u šansi nakon dobre kretnje ali je šutirao veoma loše i njegov pokušaj je završio preko gola.

24.02.2024. 16:29

26. minut: Dobra prilika za Endiaja

Milan Rodić je odlično centrirao, a Šerif Endiaj se našao u dobroj šansi. Ipak, njegov pokušaj je zaustavio Nenad Filipović.

24.02.2024. 16:27

25. minut: Nešto mirniji period igre

Nakon pokušaja Ivanića, nešto mirniji period igre bez većih prilika na obe strane.

24.02.2024. 16:20

16. minut: Šut Ivanića pored gola

Bukari je nešto lošije šutirao, ali je tu loptu zahvatio Mirko Ivanić i umalo uvećao prednost ekipe Vladana Milojevića

24.02.2024. 16:12

9. minut: Vodi domaćin, Kanga precizan sa "bele tačke"

Gejlor Kanga je preuzeo odgovornost i precizno izveo jedanaesterac. Crvena zvezda vodi 1:0 u derbiju 22. kola Mozzart Bet Superlige Srbije.

24.02.2024. 16:11

8. minut: Penal za crveno-bele

Glavni sudija je pogledao snimak sudara dva igrača i dosudio penal za Crvenu zvezdu.

24.02.2024. 16:08

6. minut: Sudar Spajića i Tošića

Pokušao je Uroš Spajić da šutira glavom nakon centaršuta Pitera Olajinke, ali su se on i Nemanja Tošić sudarili glavama prilikom njegovog pokušaja.

24.02.2024. 16:02

Počeo je meč

Počeo je meč na stadionu "Rajko Mitić", a prvi napad će imati fudbaleri Čukaričkog.

24.02.2024. 15:54

Mimović u startnoj postavi

Desni bek iz omladinske škole, Crvene zvezde, Ognjen Mimović će danas upisati svoj debi za prvi tim. Vladan Milojević se odlučio da mladi defanzivac započne meč od prvog minuta.

24.02.2024. 15:51