Autor: Kosta Simetić

19.02.2024 19:11
Nikola Vukajlović, fudbaler Napretka MN Press
Nikola Vukajlović, fudbaler Napretka

Fudbaleri Napretka pobedili su u poslednjem meču 21. kola Mozzart Bet Superlige Srbije ekipu Voždovca 2:1 (1:1).

Bio je ovo veoma zanimljiv susret na krovu TC "Stadion", u kome su gosti poveli već u osmom minutu preko Lazara Zličića. Od tog momenta, Voždovac je imao potpunu kontrolu nad utakmicom, napadao je sve vreme i u 26. minutu Džunior Flemings je poravnao na 1:1.

"Zmajevi" su nastavili da napadaju, želeli su da dođi do gola broj dva, ali se Napredak dobro branio, a u 77. minutu Andrija Majdevac je posle sjajne akcije pogodio za ispostaviće se pobedu gostjiu.

Napredak je sada 11. na tabeli sa 25 bodova, što je za tri manje od Voždovca koji je osmi. Kruševljani u sledećem kolu dočekuju Novi Pazar, dok će sastav iz naselja Braće Jerković gostovati Mladosti u Lučanima.