Vojvodina u Ivanjici nastavila seriju nepobedivosti, Gigić doneo Javoru bod

18.03.2023 18:06
Vojvodina u Ivanjici nastavila seriju nepobedivosti, Gigić doneo Javoru bod MN Press

Javor je i peti meč za redom u Mozazrt bet Superligi odigrao bez pobede, u Ivanjici je ugostio Vojvodinu i do trećeg uzastopnog remija stigao pogotkom Petra Gigića u 70. minutu.

Napadač domaćih je sa desne strane prihvatio nabačenu loptu Kembela leđima okrenut golu. Oslobodio se čuvara i udarcem iskosa poslao loptu u suprotnu stranu za konačnih 1:1.

Fudbaleri Vojvodine poveli su u 39. minutu i najavili da će i na 12. meču u nizu u prvenstvu Srbije ostati neporaženi. Akciju je po desnoj strani pokrenuo Filip Malbašić, posle njegovog šuta u svom petecu slabo je reagovao štoper Milan Obradović. Kratko je izbio loptu do Uroša Nikolića koji je preciznim šutem poslao u mrežu za 1:0.

Petar Gigić je u 70. minutu zapretio udarcem iskosa sa leve strane, a golman Lazar Carević odličnom intervencijom sačuvao mrežu. Mao kasnije međutim, čuvar mreže Novosađana bio je nemoćan u duelu sa napadačem Javora.