
pre 7 minuta 08: 25
Marej o saradnji sa Novakom: Imali smo neke lepe trenutke, ali rezultati nisu bili dobri
Endi Marej, bivši teniser i trener Novaka Đokovića osvrnuo se na saradnju sa najboljim srpkim teniserom koja je trajala nekoliko meseci.
Crvena zvezda je sigurnom igrom u toku svih 90 minuta pobedila Mladost iz Lučana 2:0 (2:0), u četvrtoj priprem,noj utakmici na Kipru. Sve je dobro funkcionisalo u igri tima Vladana Milojevića, pobeda, ostvarena golovima u prvom poluvremenu, nije dolazila u pitanje.
Crvena zvezda je odigrala u četvrtoj pripremnoj utakmici i najsigurnije poluvreme. Sve je dobro funkcionisalo u igri crveno-belih, a krunisano je sa dva lepa pogotka Jovana Šljivića i Šerifa Ndjajea.
Trener Vladan Milojević je napravio dve promene u početnom sastavu, vratio se Kosta Nedeljković iz Birmingema sa potpiosa za Aston Vilu i odmah zaigrao, a Jovan Šljivić je dobre pripreme zaokružio novim pogotkom.
U 16. minutu je Šljivić primio loptu od Vladimira Lučića, "fintom" se oslobodio rivala na 16 metara, a onda je matirao Sašu Stamenkovića preciznim prizemnim udarcem.
Viktor Radojević se sve više nameće na mestu levog beka, već se uigrao sa Dragovićem i Spajićem u defanzivi, ali i odlično sarađuje sa Vladimirom Lučićem u ofanzivnom delu. Ima odličan centaršut što je demonstrirao u 25. minutu. Njegova lopta je imala i preciznost i snagu, a Šerif Ndijaje je nadskočio Lekovića i poslao loptu od prečke u mrežu. Sjajan pogodak napadača, njegov prvenac u 2024. godini i najava bolje forme.
Mladost iz Lučana nije mogla više u ofanzivi zbog dobre defanzivne igre crveno-belih, pa je golman Zoran Popović ostao bez posla u porvih 45 minuta, dok su crveno-beli imali još dve poluprilike preko Lučića i Olanjinke.
U nastavku meča Crvena zvezda je uglavnom kontrolisala igru, Mladost je u dva-tri navrata pripretila, ali bez većih problema za Zorana Popovića. Fudbaleri aktuelnog prvaka Srbije nisu bili tako opasni po gol Stamenkovića kao u prvih 45 minuta, viđeni su pokušaji Lučića, Ndjaje i Mijailovića. I crveni karton za Stamenića triu minuta pre kraja.
Crvena zvezda: Popović - Nedeljković (od 60. L. Nikolić), Spajić (od 60. Milunović), Dragović (od 81. Milosavljević), Radojević - Mijailović, Kanga (od 74. Stamenić) - Lučić (od 74. Mitrović), Šljivić (od 46. Knežević), Olanjinka - Ndjaje.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
24.05.2025 08: 25
Crvena zvezda je ove godine na dominantan način osvojila 36. šampionsku titulu i to najraniju u istoriji srpskog fudbala. Tim povodom, Zvezda će večeras organizovati spektakularnu proslavu, a navijačima je darivala besplatan ulaz, a kapije će biti otvorene i pre 18.00 časova.
17.05.2025 11: 50
Proslava titule na "Marakani" biće organizovana 24. maja na utakmici protiv Mladosti iz Lučana.
15.05.2025 15: 25
Ceremonija dodele šampionskog trofeja zakazana za 24. maj od 18 sati na stadionu "Rajko Mitić".
14.05.2025 14: 51
Fudbalerima crveno-belih biće uručen trofej za prvaka Srbije sat vremena pre poslednjeg meča sa ekipom Mladosti iz Lučana.
pre 9 sati 23: 10
Godinu dana su Marko Nikolić i Igor Akinfejev sarađivali u moskovskom CSKA, klub iz glavnog grada Rusije je u to preridou useo da se okiti peharom u Kupu Srbjie, a sada je ta saradnja završena.
pre 9 sati 22: 56
Najskuplje plaćeni fudbalski golman ikada spreman da prihvati zvučnog premijerligaša.
pre 9 sati 22: 51
Samo dve nedelje nakon što su završili sezonu prvotimci Partizana su se pojavili u Sportskom centru „Partizan-Teleoptik“, gde su obavili prvi trening pred početak nove takmičarske godine.
pre 9 sati 22: 45
"Crveni đavoli" uspeli da pobede u ludoj i efikasnoj utakmici u Briselu.
Ostavite komentar