
pre 9 minuta 10: 50
Enco Mareska pred duel Čelsija i PSŽ-a: Ovo će biti teška partija šaha sa Enrikeom
Utakmica se igra u nedelju sa početkom u 21.00 čas i Njujorku.
Fudbaleri Partizana su prekinuli seriju od četiri vezana meča bez trijumfa, tako što su u Lučanima bili bolji od Mladosti sa 3:0 (0:0) u okviru 26. kola Mozzart Bet Superlige Srbije. Strelci za crno-bele bili su Svetozar Marković, Kvinsi Menig i Bibars Natho.
Teren u Lučanima je bio u vidno lošem stanju i može se reći da je znatno otežavao crno-belima u zamisli da kroz igru i posed ulaze u šanse. Ipak, izabranici Igora Duljaja su uspeli da dođu do trijumfa i donesu svom treneru prvu pobedu u domaćem prvenstvu.
Stadion: Gradski
Sudija: Srđan Jovanović
Strelci: Marković u 52, Menig u 79, i Natho u 91. minutu
MLADOST (4-2-3-1): Savić – Ćirković, Milošević, N.Žunić, Leković – Marčić (od 72. Adamović), Baha – Maričić (od 59. Silađi), Jojić, Radivojević (od 84. Veličković) – Mirić.
PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Urošević – Belić, Kolorado – Dijabate (od 92. Jevremović), Baždar (od 67. Natho), Menig (od 86. Jović) – Pavlović.
Prvi pogodak je bio ključan za Partizan, pošto su nakon njega fudbaleri igrali slobodnije i sa mnogo više samopouzdanja nego što je to do tada bio slučaj.
Strelac je bio Svetozar Marković u 52. minutu. Kvinsi Menig je uspeo da se oslobodi svog čuvara i sa levog boka uputi centaršut pred gol Mladosti. Loptu je zakačio Andrija Pavlović, ali je ona došla do talentovanog defanzivca, koji je iz drugog pokušaja savladao Luku Savića.
Kao što je već pomenuto, crno-beli su od tog momenta igrali kao da im je pao teret sa leđa i mnogo češće i lakše su ulazili u šanse, pa je tako vođstvo udvostručeno u 78. minutu.
Fuseni Dijabate je uposlio Kvinsija Meniga i nastavi kretanje, pa tako odvukao nekoliko defanzivaca domaćina. Holanđanin je lukavo odmah nakon prijema, šutirao u dalji ugao i pogodio za 2:0.
Konačan rezultat postavio je rezervista, Bibars Natho u prvom minutu sudijske nadoknade. Nemanja Jović je odlično probio i sa leve strane odigrao povratnu loptu za Izraelca, a on ju je iz pada poslao u gol domaćina i tako postavio konačan rezultat.
U narednom kolu Partizan na svom stadionu dočekuje Radnik iz Surdulice.
Mozzart Bet Superliga, 26. kolo
Subota
Radnički 1923 - Napredak 3:0 (2:0)
/Đurić 12, 69, Vidović 31/
Vojvodina - Čukarički 3:2 (2:0)
/Zukić 5, Nikolić 14, Lazarević 82 - Tošić 66, Pankov 72/
Spartak - Mladost GAT 0:0
Nedelja
Radnički Niš - Voždovac 2:3 (0:1)
/Škrbić 62, Ivezić 85ag - Nešković 11, Kadrić 64, Đurđević 73/
Radnik - Javor 0:0
Crvena zvezda - Novi Pazar 5:1 (2:1)
/Rakonjac 10, 82, Kanga 34p, 73, Katai 77 - Majdevac 25p/
Mladost - Partizan 0:3 (0:0)
/Marković 52, Menig 78, Natho 90+1/
Ponedeljak
Kolubara - TSC 16.30 (TV Arena 1 Premium)
VIP ulaznice za prestižni teniski turnir Vimbldona postale su investicijski hit.
Tri puta MVP NBA lige, centar Denver Nuggetsa je odlučio da ovog leta ne potpisuje ponuđeni produžetak ugovora, potvrdili su Denver Post i ESPN.
Vest da Crystal Palace možda neće zaigrati u Evro ligi naredne sezone, prvi put u svojoj 120-godišnjoj istoriji, otvorila je niz pitanja o održivosti modela vlasništva nad više klubova, poznatijeg kao Multi-Club Ownership (MCO).
Vlasnici najskupljih karata na Vimboldonu već preprodaju svoja mesta za period 2026-2030. po ceni od 200.000 funti
Dyn Media je, kako je Bloomberg News izvestio u oktobru, u saradnji s UniCredit bankom istraživala interesovanje TV emitera i finansijskih investitora.
29.09.2024 18: 48
Partizan slavio u Superligi prvi put posle skoro dva meseca.
13.05.2024 10: 18
Pobedom potiv lučanke Mladosti u 35. kolu Mozzart Bet Superlige, fudbaleri Partizana su prekinuli crnu seriju od šest utakmica bez pobede i nastavljaju borbu za drugu poziciju na tabeli koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.
12.05.2024 18: 30
Fudbaleri Partizana pobedili su Mladost iz Lučana 3:0 (1:0) u utakmici petog kola plej-ofa Superlige Srbije.
12.05.2024 17: 16
Nakon centaršuta jednog igrača crno-belih, golman Željko Samčević i Milan Joksimović su krenuli na loptu, te je došlo do sudara glavama dva fudbalera.
pre 10 minuta 10: 50
Utakmica se igra u nedelju sa početkom u 21.00 čas i Njujorku.
pre 1 sat 09: 50
Finale Svetskog klupskog prvenstva se igra u nedelju sa početkom u 21.00 čas.
pre 1 sat 09: 30
U VAR sobi biče: Ivan Bebek iz Hrvatske, Bastijan Dankert iz Nemačke i Tatijana Guzman iz Nikaragve.
pre 2 sata 08: 50
Ukoliko do promene ne dođe, očekuje se da Notingem forest zauzme Palasovo mesto u Ligi Evrope.
Ostavite komentar