12.03.2023 20:11
Marković, Menig i Natho pogađali za trijumf u Lučanima: Prva tri boda za Duljaja na klupi Partizana MN Press

Fudbaleri Partizana su prekinuli seriju od četiri vezana meča bez trijumfa, tako što su u Lučanima bili bolji od Mladosti sa 3:0 (0:0) u okviru 26. kola Mozzart Bet Superlige Srbije. Strelci za crno-bele bili su Svetozar Marković, Kvinsi Menig i Bibars Natho.

Teren u Lučanima je bio u vidno lošem stanju i može se reći da je znatno otežavao crno-belima u zamisli da kroz igru i posed ulaze u šanse. Ipak, izabranici Igora Duljaja su uspeli da dođu do trijumfa i donesu svom treneru prvu pobedu u domaćem prvenstvu.

Mladost Lučani - Partizan 0:3 (0:0)

Stadion: Gradski

Sudija: Srđan Jovanović

Strelci: Marković u 52, Menig u 79, i Natho u 91. minutu

MLADOST (4-2-3-1): Savić – Ćirković, Milošević, N.Žunić, Leković – Marčić (od 72. Adamović), Baha – Maričić (od 59. Silađi), Jojić, Radivojević (od 84. Veličković) – Mirić.

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Urošević – Belić, Kolorado – Dijabate (od 92. Jevremović), Baždar (od 67. Natho), Menig (od 86. Jović) – Pavlović.

Prvi pogodak je bio ključan za Partizan, pošto su nakon njega fudbaleri igrali slobodnije i sa mnogo više samopouzdanja nego što je to do tada bio slučaj.

Strelac je bio Svetozar Marković u 52. minutu. Kvinsi Menig je uspeo da se oslobodi svog čuvara i sa levog boka uputi centaršut pred gol Mladosti. Loptu je zakačio Andrija Pavlović, ali je ona došla do talentovanog defanzivca, koji je iz drugog pokušaja savladao Luku Savića.

Kao što je već pomenuto, crno-beli su od tog momenta igrali kao da im je pao teret sa leđa i mnogo češće i lakše su ulazili u šanse, pa je tako vođstvo udvostručeno u 78. minutu.

Fuseni Dijabate je uposlio Kvinsija Meniga i nastavi kretanje, pa tako odvukao nekoliko defanzivaca domaćina. Holanđanin je lukavo odmah nakon prijema, šutirao u dalji ugao i pogodio za 2:0.

Konačan rezultat postavio je rezervista, Bibars Natho u prvom minutu sudijske nadoknade. Nemanja Jović je odlično probio i sa leve strane odigrao povratnu loptu za Izraelca, a on ju je iz pada poslao u gol domaćina i tako postavio konačan rezultat.

U narednom kolu Partizan na svom stadionu dočekuje Radnik iz Surdulice.