Voždovac prekinuo lošu seriju pobedom u Nišu, agonija Radničkog se nastavlja

12.03.2023 16:15
Voždovac prekinuo lošu seriju pobedom u Nišu, agonija Radničkog se nastavlja MN Press

Kriza u niškom Radničkom se nastavila i nakon smene trenera. Dragan Šarac, doskora pomoćnik Nenada Lalatovića debitovao je na klupi tima sa Čaira porazom.

Bodove iz Niša odneo je Voždovac trijumfom od 3:2 u 26. kolu Mozzart bet Superlige. Bila je to prva pobeda "zmajeva" od 4. februara, nakon dva remnija i tri poraza.

Za to vreme Nišlije su i šestu utakmicu odigrali bez pobede, posle tri remija i tri poraza nalaze se u opasnoj zoni.

Gosti su  poveli u 11. minutu Nešković je asistirao Matiću za 1:0.  Petar Mićin je propustio dve šanse u 32. minutu za izjednačenje, da bi rezervista Milajn Škrbić u 62. minutu udacem glavom polse kornera poravnao na 1:0.

Već u sledećem napadu Voždovac je vratio prednost prednost, Haris Kadrić je iskoristio centrašut Marka Mijailovića za 2:1.  Još jedan rezevista, Vukašin Đurđević, iskoristio je ukazanu šansu i postigao prvenac na debiju u Mozzart bet Superligi za 3:1.

U 85. minutu bizarna situacija pred golom gostijui. Marko Ivezić je hteo da vrati loptu golmanu Kruniću ali nije video da je izašao na ivicu šesnaesterca. Zatresao je svoju mrežu za konačnih 3:2.

Na meču u Surdulici, Radnik je odigrao bez golova protiv Javora. Tim iz Ivanjice je već četiri kola bez pobede (po dva remija i poraza, ali je osvojenim bodom u Surdulici zadovoljniji od domaćina.