TSC i Napredak remijem stavili tačku na odloženo prvenstveno kolo i otišli na zimsku pauzu

22.12.2023 18:50
Fudbaleri TSC-a i Napretka TV Arena sport
Fudbaleri TSC-a i Napretka

TSC i Napredak su zadnji od svih timova Mozzart Bet Superlige Srbije izašli na teren u ovoj godini, a njihov večerašnji duel u Bačkoj Topoli završen je remijem - 1:1 (1:0), pa su posle odigravanja odloženog devetog kola ostali na trećoj, odnosno 13. poziciji na tabeli.

Obe ekipe dobile su po jedno poluvreme, tako što je prvo pripalo domaćinu, kom je vođstvo doneo Uroš Milovanović već u 9. minutu, na asistenciju Saše Jovanovićua, dok je izjednačenje palo posle drugog izlaska iz svlačionica.

Bila je to munjevita akcija u tri poteza, tako što je jedna dubinska lopta stigla do pomenutog pakera, on se oslobodio čuvara i predao je potonjem strelcu, a on sa ivice šesnaesterca neodbranjivo šutirao.

Autor izjednačujućeg pogotka bio je Đorđe Jovanović, na dodavanje Slobodana Stanojlovića (61). Drugi je sjajno centrirao sa leve strane, a drugi nogom savladao zadnjeg čoveka odbrane u sastavu Žarka Lazetića.

Imale su pre i iza toga i jedni i drugi prilika za još po najmanje jednu loptu u mreži, pogotovo aktuelni vicešampion, međutim nikome se više nije dalo da matira golmana.

Učesnik završene grupne faze tekuće Lige Evrope tako je sedmi put odigrao nerešeno od početka prvenstvene 2023/2024, dok je Kruševljanima ovo treći takav ishod.