(VIDEO) Luka Adžić "pakovao" napadači pogađali: Čukarički pobedio Mladost i zimuje na četvrtom mestu

22.12.2023 15:51
Đorđe Ivanović i Ibrahima Ndjaje slave prvi gol na meču MN Press
Đorđe Ivanović i Ibrahima Ndjaje slave prvi gol na meču

Konac delo krasi, pa je Čukarički posle turbulentnog perioda, sa četiri pobede u pet poslednjih susreta, jesenji deo Mozzart bet Superlige ipak završio na četvrtoj poziciji, što je negde u okviru očekivanja. Brđani su u meču 9. kola pobedili Mladost iz Lučana 3:0 (2:0) i bodovno se izjednačili sa Novim Pazarom (po 29 bodova).

Luka Adžić je "pakovao", a napadači Ibrahima Ndijaje i Mihajlo Cvetković tresli mrežu iskusnog Saše Stamenkovića za konfornih 2:0 po isteku prvih 45 minuta i 3:0 na kraju susreta uz statistiku koja opisuje dešavanja na meču: 26:1 u odnosu šuteva, uz pet odbrana golmana Mladosti. Doduše, gosti su od 15. minuta imali igrača manje, što je i uticalo na ovu sliku i rezultat.

Već u sedmom minutu, nekadašnji igrač Crvene zvezde sjajno je centrirao a Ndjaje iz drugog pokušaja poslao loptu u mrežu. Lučanci nisu uputili nijedan udarac u okvir gola domaćina, a od 15. minuta imali su igrača manje. Nikola Ćirković je zaradio crveni karton jer je napravio faul kao poslednji igrač odbrane nad Kovačem, pa su gosti uz gol minusa ostali i sa igračem manje.

Imali su gosti raspoloženog golmana Stamenkovića, pa i sreće kada je Luka Adžić sa 18 metara "polomio" prečku. Ipak, na isteku poluvremena Adžić je sjajno centrirao sa leve strane, a mladi Mihajlo Cvetković demostrirao talenat. Glavom je poslao loptu u mrežu sa desetak metara.

Dominirao je Čukarički i u nastavku, propuštali su prilike, Miladinović je pogodio prečku, a onda u 70. minutu postigao i evrogol za 3:0. Mladi igrač je sa 18 metara pogodio sam gornji ugao, a Stamenković ga je paradom samo ulepšao. Gosti iz Lučana sa igračem manje nisu uspevali ni da priprete, domaćin je kontrolisao igru i težio što ubedljivijoj pobedi.

Na kraju su Lučanci izgubili 0:3, a prezentovali Jovana Ćirića koji još nema 17 godina, što mu je drugi meč u seniorskoj konkurenciji. Zaigrao je sedam-osam minuta...