pre 7 minuta 23: 42
Spartak posle drame i dva produžetka poražen od Beča
Spartak je posle dva produžetka poražen od Beča u 15. kolu AdmiralBet ABA lige.
MN Press
Posle dva vezana meča bez pobede, Partizan je slavio kada mu je bilo najpotrebnije, jer je dobio prvi ovosezonski "večiti derbi", pretekao Crvenu zvezdu na vrhu tabele Mozzart Bet Superlige i obezbedio nezvaničnu titulu jesenjeg prvaka - 2:1 (1:0). Dok aktuelnom šampionu ostaje da žali za poništenim golovima i silnim promašajima u meču u kom je domaćin slavio prvi put u međusobnim odmeravanjima snaga još od 2019. godine.
U okršaju ogromnog broja debitanata u oba komšijska tima sa Topčiderskog brda, s pretnjama otkazom obojici trenera u vazduhu, nekih desetak minuta igralo se više borbeno i agresivno nego povezano i konkretno.
Dok domaćin nije krenuo da preti, ali su ti pokušaji Natha; Saldanje i Belića prošli bez posledica po golmana gostiju Omrija Glazera. Ili ih je Izraelac rutinski čitao ili su promašivali okvir gola.
Nešto veći posed lopte crno-belih ostao je tako mrtvo slovo na papiru, jer brojke su jedno a rezultat drugo, pa "grobari" nisu imali čemu da se raduju po isteku terenske inicijative svoje ekipe.
To je isprovociralo opasnije akcije i prve ozbiljnije šuteva branioca titule. Pre svih Mijatovića, čiji fudbal nema veze sa njegovim mladim godinama, jer u kontinuitetu igra kao "matori" superligaški igrač.
I ovog puta je bio pokretljiv, lepo pratio igru, otvarao se i nudio u pravo vreme, pa je posle jedne dobre prilike uspeo i da zatrese mrežu Aleksandra Jovanovića. Ne i da bude upisan kao strelac.
Olajinka je sjajno pronašao 18-godišnju "zlatnu koku" iz napada crveno-belih, ali je ovaj za malo bio u ofsajdu pre nego što je šutnuo loptu i, na kratko, slavio podno praznog Juga, bez Partizanovih navijača u bojkotu protiv uprave.
Pokušavali su Katai i Bukari da "ispeglaju" situaciju i materijalizuju okretanje "ćurka", jer je superligaški lider vremenom preuzeo kontrtolu nad mečom i pošao po vođstvo, uz dovoljno prilika za to.
Međutim, nije mu se dalo, jer je i njegovim šuterima nedostajao koji procenat više koncentracije i preciznosti i(li) su Jovanović i defanzivci Partizana s uspehom "vadili kestenje", a i navijači su im "pomagali" ometanjem izvođenja kornera, kao kada je Hvang, zbog petardi u svojoj blizini dugo odlagao izvođenje kornera.
Da bi usred tog pritiska "parni valjak" probio zadnju liniju crveno-belih. Iz naknadno dosuđenog penala, pošto je novajlija sa pištaljkom u rukama, Nenad Minaković, presekao tek pošto je na poziv iz VAR sobe odgledao usporen snimak nožnog starta Milana Rodića na Aranđelu Stojkoviću.
A praksa kaže da kada arbitar pokaže na belu tačku to je već pola pogotka, jer Bibars Natho baš retko promašuje sa 11 metara. Ovog puta niskim udarcem nadmudrio zemljaka Glazera u 40. minutu.
Ni drugo poluvreme i uvedene rezerve nisu suštinski promenile odnos snaga, jer su rivali bili tu negde u šansama, s tom razlikom što su izabranici Baraka Bahara bili prinuđeni da žešće napadaju, dok su puleni Igora Duljaja to radili opreznije nego pre toga, vrebajući prostor za kontraudare.
Zahid je dva puta mogao u kratkom razmaku da kazni otvaranje doskorašnjeg učesnika Lige šampiona, ali mu se nijednom nije posrećilo, pa je tek pošto je Mateus Saldanja umešao prste sastav iz Humske duplirao prednost.
Istina, uz ogromnu podršku pomenutog Norvežanina, jer je prvo nanizao par čuvara, a onda dodavanjem u pravi čas gurnuo Brazilca prema Glazeru, a ovaj pogodio direktno u centar mete (67).
U isto vreme počele su muke Jovanovića, jer je golman Partizana više puta morao da dokazuje svoju percepciju igre, reflekse i gipkost. Iz akcija, posle slobodnih udaraca...
Kanga, Katai, Mijatović... testirali su ga na razne načine, ali je on smišljao prava rešenja i svojim odbranama čuvao razliku u korist svog tima. Za uzdahe razočarenja na Severu i oduševljene reakcija na Istoku i većem delu Zapada.
Sve dok Šerif Endijaj nije postigao prvenac u srpskom prvenstvu (71). Tako što je uklizavanjem reagovao na dodavanje Bukarija posle njegovog prodora desnom stranom, mada je u prvi mah pola saigrača čestitalo Kataiju na polovljenju zaostatka.
Ni tu nije bio kraj burnim dešavanjima u Humskoj, jer su smenjivali pokušaji jednog tima da novim golom zatvori susret i nastojanja drugog da izvuče makar bod, vredan osvajanja tzv. jesenje titule.
I ponovo je Mijatović zatresao mrežu, ali ga je opet par centimetara delilo od derbijevske slave, pošto je sudija i drugi put svirao nedozvoljenu poziciju pre udarca, za malo, vrednog izjednačenja.
Mogao je i Katai da se proslavi u dubokoj nadoknadi vremena, ali je njegov udarac zaključio reviju Zvezdinih promašaja, što je Dragovića i ekipu koštalo gubitka prvenstvene "štafetne palice".
Do sledećeg "viđenja", u Ljutice Bogdana, verovatno će žaliti za neiskorišćenim šansama i japčim ciframa u svim bitnijim statističkim parametrima. Verovatno s novim čovekom na mestu Baraka Bahara.
Mozzart Bet Superliga Srbije, 9. kolo
sreda
Radnički 1923 - Radnik 1:0 (1:0)
/Sahli 22/
Partizan - Crvena zvezda 2:1 (1:0)
/Natho 41 pen, Saldanja 66 - Endijaj 71/
četvrtak
Novi Pazar - Spartak 15.00
Radnički Niš - Železničar 17.00
Voždovac - Vojvodina 19.00
petak
Čukarički - Mladost 14.00
Javor - IMT 16.00
TSC - Napredak 17.00
Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
Do Zimskih olimpijskih igara Milano Kortina 2026 deli nas manje od mesec dana
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
Sportska 2026. godina biće prva u kojoj se svi ključni trendovi industrije sudaraju u isto vreme.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
05.10.2025 08: 00
Proslava jubileja dolazi u trenutku kada se fudbalski klub nalazi u procesu rekonstrukcije, a uprava najavljuje ambiciozne planove za povratak Partizana na staze stare slave – kako na domaćoj sceni, tako i u Evropi.
21.09.2025 16: 54
Dan posle duela, funkcioner crno-belih je pokušao da objasni čitavu situaciju...
21.09.2025 08: 00
Statistika je bila na strani crno-belih koji je imao veći posed 51:49, više šuteva 16:13, ali su crveno-beli bili direktniji. Zvezda je imala sedam šuteva u okvir gola, dok je Partizan stao na pet. I u kornerima su crno-beli bili bolji 5:4, ali u najvažnijoj rubrici golovi, aktuelni šampion je imao 2, a Partizan jedan.
20.09.2025 22: 34
Trener Partizana Srđan Blagojević izneo utiske posle derbija sa Crvenom zvezdom na konferenciji za medije.
pre 47 minuta 23: 02
Espanjol je poražen od Đirone 0:2 (0:1) u 20. kolu Primere La Lige.
pre 52 minuta 22: 57
Pari sen Žermen ubljiv protiv Lila 3:0 (1:0) uz dva pogotka Osmana Dembelea.
pre 1 sat 22: 45
Piza i Atalanta su remizirali 1:1 (0:0) u prvom meču 21. kola Serije A.
pre 1 sat 22: 35
Verder i Ajntraht su odigrali 3:3 (1:1) u 18. kolu Bundeslige, uz gol srpskog napadača.
Ostavite komentar