(KRAJ) Spartak Subotica - Crvena zvezda 1:4: Het-trik Jovana Mijatovića za nova tri boda

16.12.2023 17:55
Fudbaleri Crvene zvezde MN Press
Fudbaleri Crvene zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Spartaku u Subotici 4:1 (1:0) u okviru 19. kola Mozzart Bet Superlige Srbije. Jovan Mijatović je upisao het-trik na meču i tako odveo crveno-bele do nova tri boda pred večiti derbi koji je na programu u sredu od 18 časova (TV Arena 1 Premium) na stadionu Partizana.

Spartak Subotica - Crvena zvezda 1:4 (0:1)

Stadion: Gradski u Subotici
Sudija: Pavle Ilić
Strelci: /Todoroski 55 - Mijatović 26,56, 90+3, Katai 53/

Spartak Subotica: Vulić – Ćalasan (od 81. Stajković), Vidaković, Kerkez – Stanojev, Đurasović (od 50. Lukić), Tošeski, Babić – Bijelović (od 76. Rošević), Todoroski (od 81. Mijić) – Mudrinski (od 76. Ubiparip)
Crvena zvezda: Glazer – Nedeljković, Dragović (od 63. Nikolić), Spajić, Rodić – Kanga – Hvan (od 79. Kraso), Knežević (od 46. Lučić), Katai (od 69. Stamenić) – Endijaj (od 63. Olajinka), Mijatović

(UŽIVO) Spartak Subotica - Crvena zvezda

16.12.2023. 18:00

Treći pogodak Mijatovića

16.12.2023. 17:53

93. minut: GOOOL! Het-trik za Jovana Mijatovića!

Centrirao je Kanga iz "skraćenog kornera", a Jovan Mijatović je ponovo pokazao vrhunsku igru glavom i matirao Vulića za svoj treći pogodak na meču.

16.12.2023. 17:52

93. minut: Ponovo preti Olajinka

Ponovo je Piter Olajinka mogao do pogotka. Žan Filip Kraso ga je uposlio, a Nigerijac je šutirao direktno u protivničkom golmana.

16.12.2023. 17:51

91. minut: Fenomenalan šut Stanojeva, brani Glazer!

Jug Stanojev je sjajno šutirao iskosa sa 15-16 metara, ali je Omri Glazer pokazao odlične reflekse i tako sačuvao svoj gol.

16.12.2023. 17:43

83. minut: Stativa Olajinke, ali uz ofsajd

Piter Olajinka je nakon ulaska u igru odmah imao priliku da dodatno uveća prednost Crvene zvezde. Napadač gostujuće ekipe je pogodio stativu, a i pomoćni sudija je signalizirao ofsajd u kom se našao Nigerijac.

16.12.2023. 17:28

68. minut: Šut Lukića pored stative

Pokušao je Jovan Lukić sa 17 metara. Bio je to dobar šut koji Omri Glazer nije mogao da dohvati, ali je lopta završila pored stative.

16.12.2023. 17:26

65. minut: Crveno-beli smiriju tempo utakmice

Nakon neverovatna tri pogotka za tri minuta, gosti iz Beograda pokušavaju da smire tempo utakmice.

16.12.2023. 17:25

Drugi pogodak Mijatovića

16.12.2023. 17:17

56. minut: GOOOL! Mijatović vraća Zvezdi prednost od dva gola

Radovanje igrača Spartaka je trajalo svega tridesetak sekundi jer je Jovan Mijatović iskoristio dodavanje In Bom Hvana i došao u situaciju "1 na 1" sa golmanom Vulićem, što mladi napadač lako završio pogotkom.

16.12.2023. 17:24

Pogodak Todoroskog

16.12.2023. 17:15

55. minut: GOOOL! Todoroski vraća Spartak u meč

Domaćin je kombinacijom iz auta došao do šesnaesterca Crvene zvezde gde se najbolje snašao Andrej Todoroski, a asistenciju je upisao Luka Bijelović.

Pogodak Kataija

16.12.2023. 17:14

53. minut. GOOOL! Treća sreća za Kataija!

Iz trećeg šuta ka golu Spartaka, Katai konačno postiže pogodak. Kanga je centrirao iz kornera, a krilni napadač Crvene zvezde je bio najviši u skoku i šutem u dalji ugao matirao golmana Vulića.

16.12.2023. 17:12

52. minut: Katai šutira, Vulić brani

Imao je zicer Katai nakon odbitka, ostao je u situaciji "1 na 1" sa protivničkim golmanom, ali je Aleksandar Vulić odbranio njegov šut.

16.12.2023. 16:47

POLUVREME

Nakon pogotka gostujuće ekipe nije bilo previše uzbuđenja.

16.12.2023. 16:33

Pogodak Mijatovića

16.12.2023. 16:28

26. minut: GOOOL! Ponovo Jovan Mijatović!

Kombinacija Zvezdine dece! Kosta Nedeljković je centrirao levom slabijom nogom, a Jovan Mijatović je glavom sproveo u mrežu Spartaka.

16.12.2023. 16:20

18. minut: Glazer brani šut Todoroskog

Ostao je Andrej Todorski sam i šutirao van kaznenog prostora, ali je Omri Glazer lako odbranio njegov šut po zemlji.

16.12.2023. 16:09

8. minut: Prečka Endiaja!

Aleksandar Katai je centrirao, a Šerif Endiaj je bio najviši u skoku. Ipak, njegov šut glavom je samo zatresao prečku.

16.12.2023. 16:08

7. minut: Pokušaj Kataija iz slobodnog udarca

Šutirao je Aleksandar Katai iz slobodnog udarca direktno na gol sa nekih 25 metara, ali je lopta završila malo preko prečke.

16.12.2023. 16:01

Počela je utakmica

Sudija Pavle Ilić označio je početak meča u Subotici, prvi napad ima ekipa Spartaka.