Čukarički ponovo pobedio Javor: Stanković nastavio seriju "Brđana"

10.12.2023 17:01
Fudbaleri Čukaričkog MN Press
Fudbaleri Čukaričkog

Svega četiri dana nakon što su se susreli u okviru Kupa Srbije na Banovom Brdu, Javor i Čukarički su ponovo igrali meč ali ovog puta u Ivanjici u Superligi Srbije. Gosti iz Beograda su i ovog puta bili uspešniji od protivnika 2:1 (1:0).

Baš kao i pre četiri dana, tim Igora Matića je poprilično rano stigao do prednosti. Đorđe Ivanović je već u osmom minutu doneo prednost gostima nakon dodavanja Igora Miladinovića. Međutim, za razliku od utakmice u Beogradu, Čukarički nije nastavio sa golovima u prvih 45 minuta. U kupu je već na kraju prvog dela igre bilo 4:0, dok je na stadionu u Ivanjici gost imao minimalnu prednost na poluvremenu.

Javor je tako već na početku drugog dela igre stigao do izjednačenja. Ibrahim Tanko je uposlio Radivoja Bosića koji je sproveo loptu u mrežu Nenada Filipovića. Delovalo je da će se meč završiti bez pobednika, ali je Nikola Stanković u 88. minutu odličnim šutem savladao Strahinju Manojlovića za konačnih 2:1 u korist "Brđana".