Andrija Majdevac majstorijom doneo tri boda Novom Pazaru protiv Radničkog 1923

06.03.2023 16:02
Andrija Majdevac majstorijom doneo tri boda Novom Pazaru protiv Radničkog 1923 MN Press

Jedan gol, ali vredan tri boda! Majstorija Andrije Majdevca iz 19. minuta, bila je dovoljna Novom Pazaru da stigne do tri važna boda protiv Radničkog 1923 1:0 (1:0) u 25. kolu Mozzart bet Superlige.

Nije Novi Pazar blistao kao što je znao da to bude ove sezone pred svojim navijačima na stadionu kraj Jošanice, čak se može reći da su gosti iz Kragujevca imali bolje prilike a manjkavost sreće da izbegnu poraz. Ipak, kad se odvuče crta igra se za golove.

Taj momenat iz 19. minuta bio je najbolje što su domaćini i napravili za 90 minuta. Sjajni napadač je primio loptu na levom krilu, zaobičao je Mitrovića, pa i Tomovića, a onda sa desetak metara rutinirano poslao loptu u mrežu. I tu je domaćin negde stao.

Radnički je u narednih 15 minuta imao tri velike prilike za izjednačenje. Prvo je golman Kljajić, uz Majdevca sigurno drugo ime meča, skinuo je zicer Luki Milunoviću. Zatim su Zorić i Čolović bili "kratki" sa pet metara posle centaršuta, da bi Vasilije Đurić imao kontru "četiri na tri", odlučio se da je sam završi i u sebičluku pogrešio.

Zatresao je Đurić mrežu Kljajića u 60. minutu. Bio je to efektan pogodak skoro iz mrtvog ugla, ali se oglasio pomoćni sudija. I to ispravnom odlukom jer je napadač Kragujevčana bio u ofsajdu prilikom prijema lopte. Do kraja se Novi Pazar odbranio, a Kragujevčani su imali gorak ukus u ustima jer po igri i prilikama nisu zaslužili poraz.