23.10.2023 19:58
Železničar gubio, pa ubedljivo savladao IMT: Savić sa dva skrivljena penala pogurao Pančevce ka istorijskoj pobedi MN Press

Zadnji meč 12. kola Mozzart Bet Superlige Srbije doneo je direktan sudar debitanata u najvišem rangu takmičenja, a posle 90 minuta loptanja u Pančevu domaći Železničar protiv IMT-a slavio je prvu pobedu kod kuće od kada je postao deo naše fudbalske elite - 3:1 (1:1).

Prvi gol u živom i sadržajnom meču postigli su gosti sa Novog Beograda, kada je Nikola Vukić na centaršut Uroša Stamenića, glavom u 8. minutu savladao, na poluvremenu zamenjenog, "bonus" golmana Ognjena Lukića.

Izjednačenje je bilo delo Stefana Hajdina, pošto je bio u pravom trenutku na pravom mestu da sačeka jedan odbitak i prevari iskusnog čuvara mreže Miloša Gordića (28).

Vlasnik bodova rešen je posle pauze i to na isti način, sa identičnim tragičarem Nikolom Savićem. Dvadesetdvogodišnji defanzivac prvo je faulom u 16 metara, a onda igranjem rukom skrivio dva penala.

Prvu zicer priliku sa "kreča" iskoristio je Evgen Pavlov (73), a posle napadača iz Ukrajine to je učinio i naš vezista Dario Grgić (83). Za drugi superligaški trijumf Železničara, ovog puta pod trenerskom komandom trećeg po redu šefa struke Nenada Mijailovića, odnosno šesti poraz IMT-a od kako su ruku po ruku napustili Mozzart Bet Prvu ligu Srbije.