22.10.2023 20:03
Vojvodini dovoljno poluvreme za Radnik, niški Radnički odneo sve bodove iz Lučana MN Press

Fubaleri Vojvodine proveli su se kao bosi po trnju na gostovanju u Novom Pazaru, u prošlom kolu MozzartBet Superlige Srbije, ali su brzo došli sebi i sa današnjih 3:0 (3:0) protiv Radnika vratili se na pravi kolosek.

Učinili su to već u prvom poluvremenu duela na njihovom "Karađorđu", preciznije za samo 11 minuta susreta sa rivalom iz Surdulice. Toliko je ekipi Ranka Popovića trebalo da kapariše peti trijumf u prvenstvu, odnosno produži pobednički post tima Zorana Ljubinkovića, započet još 12. avgusta.

Norman Kempbel prvi je savladao golmana Stefana Ranđelovića (8), potom je to uz pomoć Lazara Rosića pošlo za rukom i drugom ofanzivcu,  Aleksi Vukanoviću (11), da bi priču, na dodavanje Dejana Zukića, zaokružio iskusni Radomir Milosavljević (45+2). I to je bilo to od realizovanih šansi.

U drugoj nedeljnoj utakmici, u Lučanima, Mladost i Radnički iz Niša viđen je isti broj neodbranjenih udaraca. Domaćin je dugo vodio zahvaljujući pogotku Patrika Ezea Frajdeja, iz penala u 35. minutu, a onda su gosti obrnuli igricu.

Miljan Škrbić je smislio izjednačenje (71), a Vanja Ilić, na asistenciju Lazara Jovanovića, klubu sa "Čaira" doneo prvu bodovnu maksimalu posle 270 minuta. Lučanci, pak, toliko dugo čekaju na novo superligaško slavlje.