08.10.2023 16:12
Viljareal ni protiv Las Palmasa nije prekinuo negativan niz: Čertvrti meč bez pobede u La Ligi Guliver

Uspeli su fudbaleri Viljareala da se trgnu u Ligi Evrope protiv Rena, ali im to nije pomoglo u prvenstvu Španije, gde su protiv Las Palmasa vezali četvrtu utakmicu bez pobede - 1:2 (0:1).

U prethodna tri kola bez dva ili tri boda ostavljali su ih Hetafe, Đirona i Rajo Valjekano, a danas je to učinio i gost sa Kanarskih ostrva. Dobivši oba poluvremena na terenu "žute podmornice".

Bravu domaćina otključao je Saul Koko iz slobodnog udarca u nadoknadi vremena (45+2), dok je u nastavku među strelcima završio i penaldžija Mark Kardona, šutem po sredini mreže (51). Što su bili prve Palmasove iskorišćene šanse van njegovog stadiona od daleke 2028. godine.

Viljareal je samo ublažio poraz u "foto-finišu" susreta (90+2), pošto je Đerar Moreno raspalio sa velike daljine, a njegov udarac bio dovoljno precizan da zatrese mrežu.