• najnovije

(KRAJ) Napredak - Partizan 0:2: Crno-beli novi lider Mozzart bet Superlige

01.10.2023 18:52
(KRAJ) Napredak - Partizan 0:2: Crno-beli novi lider Mozzart bet Superlige FK Partizan

Partizan bi od danas mogao sam da vodi superligaški karavan, ali za to će mu biti potrebna pobeda "Pod Bagdalom" u 10. kolu Mozzart bet Superlige. Napredak je uvek neugodan domaćin i često je umeo da zaustavi "večite".

Trener crno-belih Igor Duljaj ostavio je na klupi za rezerve Severinu, odlučio se da šansu od starta ukaže Kalulu i Menigu. Bibars Natho je opet u startnoj postavi.

Napredak - Partizan 0:2 (0:1)

Stadion: Gradski
Sudija: Nenad Minaković.
Strelci: Kalulu 45+2, S. Jovanović autogol u 75. minutu.

NAPREDAK: Savić - Đeković, J. Marinković (o d 82. Đ. Jovanović), Mršić - Stoiljković (od 56. N. Marinković), S. Jovanović, Jović (od 56. Sadiković), Zličić - Ljubomirac, Bastajić, Bojović (od 82. Stanojlović).

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Antić - Kanute (od 76. Nikolić), Belić - Kalulu (od 76. Baždar), Natho (od 69. Zahid), Menig (od 64. Severina) - Saldanja.

(UŽIVO) Napredak - Partizan

01.10.2023. 18:50

90+4: Kraj meča, zaslužena pobeda Partizana

Kraj meča, Partizan je zasluženo pobedio Napredak u Kruševcu 2:0 i zaseo je na čelo tabele Mozzart bet Superlige.

01.10.2023. 18:42

83. minut: Crno-beli kontrolišu meč

Partizan kontroliše meč, Saldanja je pokušao sa 17 metara, a Savić odbranio.

01.10.2023. 18:34

75. minut: GOOOL! Partizan vodi 0:2, autogol Jovanovića

Partizan čini se rešava sve dileme oko pobednika. Zahid je poslao loptu kroz peterac, bek domaćina Jovanović je nespretno ubacio u sopstvenu mrežu.

01.10.2023. 18:32

74. minut: Kalulu opet promašio zicer

Aldo Kalulu obeležava meč u Kruševcu. Jednu tešku loptu dva puta je petom prebacio sebi u "for", ali kada se našao na 11 metara od Savića šutirao je preko gola.

01.10.2023. 18:27

68. minut: Jovanović brani udarac Bojovića

Prva velika prilika za Napredak i odbrana golmana Jovanovića. Volej je uhvatio iskusni napadač Milan Bojović, ali golman crno-belih je bio na mestu.

01.10.2023. 18:23

64. minut: Tek drugi pokušaj Napretka

Koliko je Napredak inferioran u meču pokazuje i momenat kada je Bastajić sa 30 metara uputio udarac ka golu Partizana. Bio je to drugi pokušaj, nijedan u okvir gola.

01.10.2023. 18:14

55. minut: Novi udarac gostiju, nema promene rezultata

Pritiska Partizan, traži drugi gol kako bi rešio meč. Svetozar Marković je imao priliku posle kornera, sa sedam-osam metara iskosa pogodio je samo spoljni deo mreže.

01.10.2023. 18:09

49. minut: Stativa Saldanje!

Nastavio je Partizan da napada u Kruševcu i na startu drugog poluvremena. Mateus Saldanja se odlično okrenuo na ivici šesnaesterca, šutirao je i pogodio samo stativu. Savić je samo pogledom ispratio udarac.

01.10.2023. 18:04

Počeo je drugi deo meča

Počeo je drugi deo meča, nema izmena.

01.10.2023. 17:50

Kraj prvog dela, zasluženo vođstvo Partizana

Partizan je bio mnogo bolji rival u Kruševcu, propustio je pet prilika, ali iz šeste je Aldo Kalulu pogodio i iskupio se za dva promašaja.

01.10.2023. 17:47

45+2: GOOOL! Partizan vodi 0:1, strelac Aldo Kalulu

Zasluženo vođstvo Partizana u poslednjem minutu nadoknade. Belić je prošao po desnoj strani, provukao loptu na petgerac odakle je Aldo Kalulu poslao u sam gornji ugao. Prvenac Kalulua za crno-bele.

01.10.2023. 17:40

39. minut: Menig dva puta nije uspeo da pogodi

Posle sedam-osam minuta mirnijeg perioda, Partizan je imao kolaslnu priliku. Natho je petom uposlio Meniga koji je sa pet metara šutirao direktno u Savića. Odbila mu se lopta, ali je drugi pokušaj Holanđanina završio pored gola.

01.10.2023. 17:33

31. minut: Dominacija Partizana, Napredak čuva Savić

Partizan je od 10. minuta u potpunoj ofanzivi, konotrliše meć, imao je četiri prilike i mreža domaćina miruje zahvaljujući golmanu Saviću.

01.10.2023. 17:26

24. minut: Savić sve brani, crno-beli u ofanzivi

Razbranio se golman domaćina Savić. Pokušao je Stojković sa nekih 12 metara, lopta je išla u sam ugao, ali je golman i to uspeo da stigne.

01.10.2023. 17:22

21. minut: Treća prilika za crno-bele

Nova prilika za crno-bele i treća odlična odbrana golmana Savića. Menig se izmešu dvojice defanzivaca izborio za loptu, šutirao sa 14 metara, Savić je odbranio, ali Kalulu je bio izblikiran u pokušaju da odbitak sprovede u mrežu.

01.10.2023. 17:16

13. minut; Dobar pokušaj Kalulua, Savić brani

Nova prilika za crno-bele iz brze tranzicije. Kalulu je ušao u šesnaesterac sa desne strane, dobro je i šutiorao u suprotni ugao, ali je golman Savić odlično intervenisao.

01.10.2023. 17:12

11. minut: Veliki promašaj Kalulua

Prva velika šansa za Partizan. Kalulu je sa pet metara loše zahvatio loptu i prebacio je preko gola.

01.10.2023. 17:09

8. minut: Nema uzbuđenja u Kruševcu

Nema uzbuđenja u Krušeevcu na početku meča. Uglavom se igra između dva šesnaesterca.

01.10.2023. 17:00