30.09.2023 18:30
(KRAJ) Crvena zvezda – Radnički Niš 1:0: Zvezda strepela do kraja, ali je bio dovoljan gol Ivanića MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su na tri od poslednje četiri utakmice, od toga dve u nizu i večeras na svom terenu protiv Radničkog iz Niša imaju priliku da prekinu tu crnu seriju.

Taj eventualni trijumf ne bi igračima trenera Baraka Bahara doneo samo tri boda već i potreban mir pred utakmicu drugog kola Lige šampiona protiv Jang Bojsa, koja je na prohgramu u sredu na istom mestu.

S druge strane Nišlije nisu poražene na poslednje dve utakmice i trener Radničkog, Nikola Trajković veruje da će se taj niz nastaviti i na susretu protiv kluba u kojem je proveo najznačajniji deo igračke karijere.

Crvena  zvezda - Radnički Niš 1:0 (1:0)

Beograd. Stadion: Rajko Mitić. Kapacitet: 51.755 gledalaca. Sudija: Pavle Ilić. Strelac: Ivanić 13. minut.

Crvena zvezda: Glazer, Mijailović, Điga, Dragović, Mitrović, Stamenić, Hvang, Ivanić, Bukari, Kraso, Endiaje.

Radnički Niš: Rosić, Jamkam, Vojnović, Petrović, Jovanović, Stajić, Pejović, Frej, Ilić, Mesarović, Petrov.

(UŽIVO) Crvena zvezda - Radnički Niš 1:1

30.09.2023. 20:01

KRAJH: Zvezda je pobedila

Zvezda je ostvarila pobedu.

Nije to bila dobra igra crveno-belih, ali ono što se pamti je pobeda i dobra uvertira pred meč sa Jang Bojsom

30.09.2023. 19:57

89. MINUT: Glazer spašava Zvezdu, igraće se još tri minuta

Još jedna dobra i brza akcija Nišlija, lopta je ubačena u kazneni prostor, ali je Glazer bukvalno u poslednjem trenutku uspeo da spase da ona dođe do fudbalera Radničkog.

Zvezda je potpuno stala.

30.09.2023. 19:54

86. MINUT: Propala kontra Radničkog

Brzo su istrčali kontru igrači Radničkog, bila je to ozbiljna prilika za Nišlije, ali su se spetljali i defanzivci Zvezde su uspeli da otklone opasnost.

30.09.2023. 19:49

80. MINUT: Endijae šutira pored gola, sa tribina se čuju zvižduci

Nova prilika za Šerifa Endiajea, doduše lošija nego ona u prvom polurvemenu, ali se svakako očekivalo da reaguje mnogo bolje

Međutim, napadač crveno-belih je šutirao pored gola, a sa tribina su se čuli zvižduci.

30.09.2023. 19:39

71. MINUT: Dragan Rosić ima svoj dan

Napadaju igrači Crvene zvezde, malo, malo pa šutnu ka golu Nišlija, ali je Dragan Rosić veoma raspoložen, mada i ti šutevi nisu baš najbolji.

30.09.2023. 19:33

30.09.2023. 19:26

57. MINUT: Ivanić pogađa prečku

Strašan udarac Mirka Ivanića sa oko 20 metara, ali je uspeo da pogodi samo prečku gola gostiju, posle čega se lopta u polje, pa su Nišije uspele da otklone opasnost.

30.09.2023. 19:23

56. MINUT: Mirna utakmica u drugom poluvremenu

Igra se gotovo sat vrmena i za sada nema nijednog oštrog starta, pa sudija Pavle Ilić nema velikih problema da kontroliše dešavanja na terenu.

30.09.2023. 19:13

46. MINUT: Počelo je drugo poluvreme. Barak napravio trostruku izmenu

Krenulo je drugo poluvreme na stadionu Crvene zvezde.

Trener domaćih Barak Bahar je napavio trostruku izmenu, a Nikola Trajković dvostruku.

U svlačionici domaćeg tima su ostali Mitrović, Kraso i Bukari, a na terenu su Rodić, Lučić i Olajenka, doks u dresu Radničkog na terenu Stefan Cvetkovć i Nikola Vlajković.

30.09.2023. 18:54

Poluvreme

Sudija Pavle Ilić je pokazao put u svlačionicu.

Crvena zvezda na odmor odlazi sa golom prednosti.

30.09.2023. 18:52

43. MINUT: Endiaje šutira direktno u Rosića

Velika prilika za Zvezdu.

Izašao je sam ispred golmana gostiju Šerfif  Endiaje, ali je šutirao direktno u njega i iznudio samo korner.

30.09.2023. 18:43

34. MINUT: Vanja Ilić šutira pored gola

Bilo je ovo baš blizu, ali je lopta nakon udarca Vanje Ilića završila pored gola Crvene zvezde.

Radnički se potpuno oslobodio pritiska šampiona.

30.09.2023. 18:40

31. MINUT: Šut Stamenića sa 25 metara, dovoljno za orner

Ambiciozno i vrlo hrabro je šutirao Marko Stamenić sa više od 25 metara, ali je lopta završila u korneru, posle kojeg se nije dogodilo ništa ozbiljnije pred golom Nišlija.

30.09.2023. 18:38

29. MINUT: Sada je Radnički u ofanzivi

Imala je Crvena zvezda potpunu kontrolu nad susretom, ali se to promenilo u poslednjih nekoliko minuta i mahom se igra pred golom domaćeg tima.

30.09.2023. 18:31

23. MINUT: Zvezda nastavlja sa napadima

Nije se Zvezda zaustavila nakon vođstva i nastavili su igrači trenera Baraka Bahara da atakuju ga golu gostiju, ali se Nišlije dobro brane.

30.09.2023. 18:36

30.09.2023. 18:24

13. MINUT - 1:0: Rosić savladan posle 279 minuta, Ivanić je strelac

Crvena zvezda je prvi tim koji je nakon 279 minuta uspeo da postigne gol Radničkom iz Niša, a to je pošlo za rukom Mirku Ivaniću.

Crnogorski reprezentativac se spretno snašao u trencima kad je lopta od odbitka došla do njega i doveo je crveno-bele u vođstvo.

30.09.2023. 18:18

10. MINUT: Zvezda silovito napada

Agresivno je krenula Crvena zvezda posle one poluprilike gostiju i konstantno se igra na polovini terena Nišlija koji se grčevito brane.

Za sada uspešno.

30.09.2023. 18:14

5. MINUT: Uzvraća Ivanić, ali je neprecizan

Odmah nakon poluprilike Radničkog uzvraća i Crvena zvezda.

U prilici je bio Mirko Ivanić, ali je šutirao malo pored gola.

30.09.2023. 18:12

4. MINUT: Radnički ima prvu šansu

Prvi šut ka golu rivala imali su igrači niškog tima, ali nje to bilo ni blizu da ugrozi golamna domaćina.

30.09.2023. 18:08

Meč je počeo

Meč na stadionu "Rajko Mitić je počeo.

Prvi sa centra su krenuli fudbaleri Crvne zvezde, a pre toga je, kao i na svim stadionima na kojima se igraju mečevi Mozzart Bet Superlige i Prve Lige Srbije bio održan minut ćutanja u pomen na stradale na Kosovu i Metohiji.