22.09.2023 20:49
(KRAJ) Železničar - Partizan 1:2: Zahid doneo trijum, crno-beli derbi dočekuju sa "plus četiri" MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde odložili su svoj meč 8. kola Mozzart Bet Superlige potiv TSC-a, pa će Partizan u 171. večiti derbi sigurno ući sa bodovnom zalihom. Ona trenutno iznosi samo jedan bod, ali crno-beli mogu da ga "pomnože" sa tri ukoliko savladaju Železničar u Pančevu.

Biće ovo prvi put da tim iz Humske gostuje u ovom gradu, za ovaj duel se ceo dan tražila karta više i sve je spremno za veliki spektakl u kojem tim Igora Duljaja može da stvori ogroman kapital pred najvažniji meč srpskog fudbala.

Železničar - Partizan 1:2 (1:1)

Pančevo: Stadion: Gradski: Gledalaca: 2.200. Sudija: Stanko Ostraćanin. Strelci: Đorđević 32p - Saldnaja 25, Zahid 83.

Železničar: A. Stanković – Lakićević, Purtić, V. Stanković, Hajdin – Krajišnik, Pantelić – Romanić, Đorđević, Grgić - Pavlov.

Partizan: Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Antić - Belić, Kanute - Kalulu, Menig, Natho - Saldanja.

(UŽIVO) Železničar - Partizan 1:2

22.09.2023. 22:04

KRAJ

Crno-belis u pobedili i derbi sa Crvenom zvezdom koji je na programu u sredu 27. septemnra dočekuju sa četiri boda više od večitog rivala.

22.09.2023. 22:02

90: MINUT: Partizan troši vreme

Partizanje nakon vodećeg gola umrtvio igru i sve ide ka tome da će se crno-belih iz Pančeva vratiti sa tri boda.

22.09.2023. 21:56

22.09.2023. 21:47

83. MINUT 1:2: Zahid dovodi crno-bele u vođstvo

Nemanja Nikolić je sjajno sputio loptu do Zahida koji je sjajno šutirao i doveo crno-bele u prednost.

22.09.2023. 21:44

79. MINUT: Kontra Meniga, ali ga obara Purtić i dobija karton

Imao je Partizan sjajnu priliku, u kontri je bi Kvinsi Menig, ali ga je na sredini terena u situaciji kad je krilni napadač Partizana imao otvoren put ka golu, oborio Stefan Purtić i za to dobio žuti karton.

22.09.2023. 21:37

73. MINUT: Dve izmene Železničara, i jedna Partizana

Knežević i Trifunović ulaze u igru kod domaćih, a kod gostiju Menig.

Izašli su Grgić i Krajišnik, dok je u ekipi Partizana teren napustio Natho.

22.09.2023. 21:35

70. MINUT: Nemanja Nikolić šutira preko gola

Šanse Partizana se ređaju kao na traci.

Sada je jednu imao Nemanja Nikolić, koji je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali neprecizno preko gola.

22.09.2023. 21:33

66. MINUT: Izmena kod domaćih

Izmenu pravi i trener domaćuh Aleksandar Linta.

Iz igre je izašao Pantelić, a ušao Kovačević.

22.09.2023. 21:30

65. MINUT: Kalulu je sebičan i šutira pored gola

Sjajno je Natho pronašao Kalulua, ali je on umesto da centrira šutirao pored gola.

22.09.2023. 21:26

61. MINUT: Dvostruka izmena u Partizanu

Igor Dujaj se odlučio za dvostruku izmenu.

Sa terena izlaze Frank Kanute i Ksander Severina, a ulaze Nemanja Nikolić i Gajas Zahid.

22.09.2023. 21:24

60. MINUT: Meč je nastavljen

Sat vremena se igra u Pančevu.

Partizan dominira, ali za sada nema rezultat koji bi mogao da zadovlji njegove navijače.

22.09.2023. 21:21

58. MINUT: Utakmica je nastavljena, pa opet prekinuta

Nije se dugo čekalo da se dim raziđe i meč je nastavljen.

Međutim, navijača Partizana su zapalili nove baklje i ponovo je stopiran meč.

22.09.2023. 21:19

54. MINUT: Prekid u Pančevu

Utakmica u Panečvu je trenutno prekinuta.

Međuitm nije u pitanju ništa ozbiljno, već je po sredi dim koji se nadvio nad stadionom zbog pirotehničkih sredstava navijača Partizana i čeka se da se on raziđe.

22.09.2023. 21:15

50. MINUT: Severina probio po desnoj strani, ali loše šutirao

Još jedan opasan napada Partizana.

Ksander Severina je probio po desnoj strani, ušao u kazeni prostor domaćih, ali je bio pomalo sebičan i šutirao pored gola.

22.09.2023. 21:12

48. MINUT: Natho šutira, ali je samo korner za Partizan

Kontra Partizana, lopta je lepo išla od noge do noge, došla je do natha, Izraelac je šutirao, ali je pogodila jednog igrača Železničara i završila je u korneru, posle kojeg nije bilo ništa vredno pomena.

22.09.2023. 21:05

46. MINUT: Počelo je drugo poluvreme, nema izmena

Startovalo je drugo poluvreme u Pančevu.

Trener domaćih Aleksandar Linta i Partizana, Igor Duljaj nisu napravili nijednu izmenu.

22.09.2023. 20:51

Kraj poluvremena 1:1

Sudija Stanko Ostraćanin je odvirao kraj poluvremena i igrači obe ekipe odlaze u svlačioncu.

22.09.2023. 20:49

45. MINUT: Nadoknada vremena 60 sekundi

Prvo poluvreme je produženo za jedan minut, ali će se sigurno igrati malo duže budući da je Krajišnik na terenu i ukazuje mu se pomoć.

22.09.2023. 20:46

42: MINUT: Partizan konstantno napada

Od izjednačujućeg gola fudbaleri Železničara su se povukli i gosti iz Beograda pritiskaju.

U ovim trenucima se uglavnom igra pred golom Pančevaca.

22.09.2023. 20:44

22.09.2023. 20:36

32. MINUT: Đorđević precizan, ponovo smo na početku

Nije dugo trajala prednost Partizana.

Kapiten domaćih, Aleksandar Đorđević je bio precizan sa bele tačke i rezultat je poravnat.

22.09.2023. 20:33

3. MINUT: Penal za Železničar, čeka se VAR

Saldnaja je dao gol, sada je u svom šesnaestrecu napravo faul za penal domaćih.

čeka se samo provera iz VAR sobe.

22.09.2023. 20:40

22.09.2023. 20:32

25. MINUT 0:1: Saldnaja dove Partizan u vođstvo

Partizan vodi.

Lopta je na drugoj stativi došla do Saldenje i on ju je nesmetano glavom sproveo do mreže.

22.09.2023. 20:28

VIDE: Velika šansa za Partizan

22.09.2023. 20:20

15. MINUT: Velika šansa za Partizan, ostaje 0:0

Ovo je bila najblja šans ana meču.

Saldanja je ukrao loptu igračima domaćina, i onda kad je došao sam ispred golmana Železničara, nesebično je dodao do Kalulua, ali je to uradi loše i šut je izblokiran, a potom je i Natho loše šutirao.

22.09.2023. 20:18

14. MINIT: Ilić neprecizan iz daljine

Osokoljen sa dva postignuta gola u dresu mlade reprezentacije Srbie,e Mihajlo Ilić je pokušao iz daljine, ali je to bio slab udarac.

22.09.2023. 20:14

10. MINIT: Još jednom Pavlov, ali preko gola

Lopta je uglavnom u nogama igrača Partizana, ali domaći su uspeli još jednom da šutnu ka golu Aleksandra Jovanovića. Ponovo je to bio Jevgenij Pavlov, ali ponovo je šutirao loše.

22.09.2023. 20:09

5. MINUT: Korner za domaćina, Pavlov šutira pored gola

Imali su igrači domaćeg sastava korner, gosti su izbacili loptu, ali je ona došla do pavlova, a on je šutirao jako loše pored gola.

22.09.2023. 19:59