17.09.2023 17:45
Radnički 1923 konačno odneo ceo "plen" u prvenstvu: Kragujevčani bolji od Javora MN Press

Sedma sreća! Fudbaleri Radničkog 1923 nedeljama su ređali samo poraze u Mozzar Bet Superligi Srbije, da bi u sedmom kolu najzad prekinuli taj niz neuspeha, pošto su Javor ispratili iz Kragujevca sa 2:0 (1:0).

Tim iz Šumadije i dalje drži zadnje mesto na tebeli, u konkurenciji 16 klubova, ali je današnjom partijom nagovestio bolje dane na "Čika Dači". S po jednim golom u oba poluvremena, koji su došli kao nagrada za terensku dominaciju i brojnije pokušaje da zatresu mrežu.

Četrnaest puta su izabranici Dejana Joksimovića nišanili gol Ivanjičana, pet puta su to bili šutevi u prostor između stativa i prečke, a u završnici oba dela meča posrećilo im se da pogode u centar mete.

U 45 + 1. minutu je to uradio Džofri Čarls Činedu, na asistenciju Miloša Ristića, a onda je to sitno vođstvo domaćina potrajalo sve do finiša, kada se Nigerijcu na listi strelaca priključio njegov kolega napadač Kilijan Bevis iz Gvadalupea (82).