Tresle se prečke u Novom Pazaru, Majdevac iz penala presudio Mladosti GAT

Izvor: Arena sport

25.02.2023 20:10
Tresle se prečke u Novom Pazaru, Majdevac iz penala presudio Mladosti GAT MN Press

Fudbaleri Novog Pazara nastavili su sa dobrim rezultatima u nastavku sezione, na četiri meča upisali su treću pobedu i osvojili deset bodova. U 23. kolu Mozzar bet Superlige savladali su Mladost GAT rezultatom 1:0 (0:0).

Najbolji strelac Novopazaraca Andrija Majdevac u 67. minutu iznudio je i realizivao penal za novi trijumf  svog tima.
Prethodo je Numan Kurdić uputio ka svom napadaču dubinsku loptu, Majdevac je prihvatio izašao pred golmana Mladosti i pokušao da ga predribla. Aleksa Milojević ga je oborio u kaznenom prostoru pa je dosuđen je penal. Napadač  domaćih preuzeo je odgovrnost, preciznim udarcem sa 11 metara postigao je svoj osmi pogodak u sezoni i doneo pobedu.

U prvom delu najbolju priliku imali su gosti u 4. minutu. Posle centaršuta Nemanje Milića sa desne strane, lopta je na suprotnoj strani stigla do Krstijana, a njegov snažan šut iskosa zaustavila je prečka.

Domaćin se reavanširao Novosađanima u 60. minutu. Pešukić je dubnsku loptu glavom spustio Majdevcu koji je pored istrčalog golmana ciljao u prečku. Nakon što je Majdevac realizovao najstrožu kaznu, domaćin je mogao da slavi ubedljivije. Udarac Samira Radevca ponovo je zaustavila prečka.