Penal Žirua i "lepotica" Leaa srušili Romu, Milan maksimalan posle tri kola

Autor: Kosta Simetić

01.09.2023 23:00
Penal Žirua i "lepotica" Leaa srušili Romu, Milan maksimalan posle tri kola Tanjug/(AP Photo/Gregorio Borgia)

Derbi trečeg kola italijanske Serije A nije razočao. Ekipa Milana uspela je da savlada Romu u gostima 2:1 (1:0), a ova utakmica je prikazala sve što fudbal nudi.

Sve je počelo u sedmom minutu kada je u šesnaestercu vučice oboren Ruben Loftus-Čik, a sudija je tek nakon VAR provere odlučio da pokaže na belu tačku. Sa "kreča" precizan je bio iskusni Olivije Žiru koji je poslao loptu u jednu, a golmana u drugu stranu.

Iako je Roma imala više udaraca ka rivalu protivnika, Milan je bio efikasniji, a prelep pogodak postigao je Rafael Leo. Portugalca je sa desnog boka uposlio David Kalarija, a ovaj praktično sa zemlje uspeo da šutne i matira Ruija Patrisija.

Ipak, nedugo nakon što je Leao povisio na 2:0, Fikajo Tomori je zaradio drugi žuti karton i tako otvorio vrata Romi za povratak, a Žoze Murinjo je ubrzo uveo u igru i svog novog napadača, Romelua Lukakua.

Belgijanac nije uspeo, ali Leonardo Spinacola jeste da zatrese mrežu Milana, ali prekasno. Italijan je dao gol u 92. minutu, ali jednostavno nije bilo vremena da ekipa iz prestonice dođe do boda.

Podsećanja radi, ekipa Milana je danas ozvaničila dolazak Luke Jovića u redovi "rosonera".