27.08.2023 22:51
Napoli lupio drugu šampionsku "recku": Sasuolo dva puta vraćen na centar, a mogao je još nekoliko puta Tanjug/AP Photo

Fudbaleri Napolija vezali su dve pobede na početku novog prvenstva Italije, pošto su prošlog vikenda bili bolji od Frosinonea a večeras prilično rutinski izašli na kraj sa Sasuolom - 2:0 (1:0)

Mogli su izabranici Rudija Garsije i ubedljivije da slave, ali su aktuelnom šampionu Serije A prošla samo dva udarca u metu. Po jedan u oba poluvremena pred domaćim tifozima.

Da gosti nemaju šta da traže protiv Napolitanaca jasno je bilo već u 16. minutu, kada je nigerijski centarfor Viktor Osimen bio neumoljiv iz penala, prethodno potvrđenog iz VAR sobe.

Stvar je kompletno rešena u nastavku utakmice, ovaj put iz akcije, pošto je Hviča Kvaratkselija dobro video i uposlio Đovanija di Lorenca, a Italijan iskoristio asistenciju Gruzina (64).

U poraženom timu, srpski vezista Uroš Račić dobio je šansu u 61. mknutu.