Izvor: Arena sport

20.02.2023 22:42
Šuterski dan Kremonezea za remi u Torinu, Ivan Ilić debitovao asistencijom Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Fudbaleri Kremonezea ni posle 23. kola nisu zabeležili  trijumf u Seriji A.

Protiv Torina u gostima odigrali su 2:2 (1:0). Imali su gol zaostatka na poluvremenu, da bi u nastavku dva puta udarcem sa distance matirali golman Vanja Milinković-Savića i poveli sa 2:1, ali pet minuta kasnije pobeda je ostala samo san.

Vilfred Singo je u 79. minutu primio loptu od Mirančuka, oslobodio se čuvara i preciznim udarcem postavio konačnih 2:2.

Ivan Ilić je imao uspešan debi u dresu Torina u Seriji A, iznudio je penal u 41. minutu posle kojeg je domaćin poveo. Reprezentrtaivca Srbije oborio je u kaznenom prostoru Sernikola, a najstrožu kaznu realizovao Antonio Sanabria nakon što je prethodno propustio dve šanse.

Dve prilike za minut Torino je stvorio na početku meča. Sanabrija se našao pred protivničkim golmanom posle idealnog dodavanja Mirančuka, a Marko Karneseki sjajno intervenisao, odmah potom Karamoh se našao u povoljnoj situaciji, izblokiran je i lopta je otišla preko gola.

U 54. minut Tsađu je najpre dobio duel u skoku u šesnaestercu domaćina, lopta mu se ubrzo vratila, a on precizno ciljao udarcem iskosa u suprotan ugao Milinković-Savića za 1:1.

Malo kasnije Čarls Pikel je sa 18 metara šutirao pod prečku, a Vanja Milinković-Savić odlično reagovao i loptu skrenuo u korner.

Emanuel Valeri je topovskim šutem u 75. minutu zakucao loptu u gorni desni ugao udarcem sa 15 metara. Lopta mu je došla nakon što je pokušaj Okerekea odbrana domaćih izblokirala. Radost gostiju zbog vođstva kratko je trajala Singo je vrlo brzo izjednačio na 2:2.