Milan Inter uživo prenos live stream prijateljska utakmica na Arena Premium 1 TV Arena Sport | Arena Sport
srb
najnovije
Serija A

Derbi u čast legende: Milan protiv Intera uz omaž Franku Bareziju

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

05.08.2026 08:38
Derbi dela Madonina Profimedia
Derbi dela Madonina

Milan i Inter prirediće prvi "Derbi dela Madonina" u novoj sezoni daleko od grada u kojem je njihovo rivalstvo rođeno. Velikani italijanskog fudbala sastaju se danas od 13č na stadionu Optus u Pertu, uz direktan prenos na kanalu Arena Premium 1.

Pripremne utakmice nemaju takmičarsku težinu, ali gradski derbi nikada nije obična provera. Rezultat neće donositi bodove niti odlučivati o trofeju, ali će duel u Australiji pružiti prve ozbiljnije odgovore o stanju ekipa pred početak nove sezone Serije A.

Za Rubena Amorima ovo će biti važna prilika da nastavi da gradi "novi Milan" i proveri koliko su igrači prihvatili njegove ideje. "Rosoneri" se još nalaze u procesu formiranja identiteta, pa bi utakmica protiv gradskog rivala trebalo da pokaže kako ekipa reaguje pod većim pritiskom, čak i kada je reč samo o pripremnom meču.

Sličan zadatak ima i Kristijan Kivu. Inter u novu sezonu ulazi kao branilac titule u Seriji A, a tokom priprema mora da pronađe ravnotežu između podizanja fizičke forme, uigravanja nosilaca igre i pružanja prilike mlađim fudbalerima. "Neroazuri" su u Pert stigli posle provere sa Mančester sitijem u Hongkongu, u kojoj je dominirao srpski reprezentativac.

Veliku pažnju privlači i sama lokacija utakmice. Jedno od najvećih gradskih rivalstava u evropskom fudbalu biće odigrano hiljadama kilometara od San Sira, pred navijačima u Zapadnoj Australiji. Organizatori očekuju veliki broj pristalica oba kluba, a susret na stadionu Optus predstavlja jedan od centralnih događaja italijanske fudbalske turneje.

Utakmica će imati i snažnu emotivnu dimenziju. Milan će odati počast preminulom Franku Bareziju, jednoj od najvećih legendi u istoriji kluba. Fudbaleri "rosonera" trebalo bi pre početka derbija da nose dresove sa brojem šest, koji je obeležio Barezijevu karijeru, dok će tokom susreta nastupiti sa crnim florom.

Barezijev broj povučen je iz upotrebe u Milanu, a njegov lik decenijama predstavlja simbol vernosti, klase i pripadnosti jednom klubu. Zbog toga će prvi derbi posle njegove smrti za "rosonere" imati daleko veći značaj od uobičajene letnje utakmice.

Obe ekipe posle derbija nastavljaju pripreme. Inter će 8. avgusta ostati u Pertu i odigrati veliki duel sa Juventusom, dok Milan istog dana očekuje susret sa Čelsijem u Džakarti. Treneri će zbog gustog rasporeda verovatno rotirati sastave, ali se u gradskom derbiju svakako očekuje ozbiljniji pristup.

Milan i Inter možda igraju na drugom kraju sveta i bez bodova na talonu, ali rivalstvo putuje sa njima. Prvi milanski derbi u sezoni počinje danas od 13č, a direktan prenos je na Arena Premium 1.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

FIFA odustala od plana prodaje udela u Svetskom prvenstvu

Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.