pre 33 minuta 23: 31
Srbija stala nadomak podviga: Veliki povratak nije bio dovoljan protiv Turske
Srbija je posle velike borbe upisala prvi poraz na Evropskom prvenstvu za igrače do 18 godina.
Insidefoto, Insidefoto / Alamy / Profimedia
Džejmi Vardi je slobodan igrač posle sezone provedene u Kremonezeu - prve u karijeri van Engleske. Nakon što je osetio kako je igrati van "ostrva", legendarni napadač Lestera uporedio je italijanski fudbal sa britanskim.
U prvoj epizodi svog novog podkasta "Džejmi Vardi se zabavlja“, napadač je otvoreno analizirao sezonu u Kremoni. Stigao je bez obeštećenja i postigao sedam golova na 29 nastupa u Seriji A, ali to nije bilo dovoljno da spasi svoj tim od ispadanja. Najviše mu je smetao intenzitet nametnut od strane italijanskih trenera, a koji smatra kontraproduktivnim za učinak na utakmicama.
"Kakav je italijanski fudbal u poređenju sa engleskim? Reći ću vam. Mnogo je sporiji, mnogo se više pazi na odbranu. A trening je neprekidan: samo trčanje, trčanje, trčanje", rekao je 39-godišnjak i dodao:
"Onda dođe dan utakmice i bukvalno nemate više snage. Nije baš prijatno kada imate 38-39 godina, zar ne? Ali nije samo do mene, tako to tamo funkcioniše. I još se onda sportski direktor umeša u sve, to je ludnica.“
Engleski napadač je takođe govorio o psihološkoj i fizičkoj pripremi za utakmice. Po njegovom mišljenju, italijanska radna kultura ne dozvoljava igračima da povrate potrebnu energiju, što stvara začarani krug koji utiče na njihove performanse na terenu.
"Pre utakmice sa Bolonjom, uradili smo ono što je normalno u Engleskoj - dobili smo slobodan dan posle prethodne utakmice. Svi su izašli na teren sveži i pobedili smo 3:1. Svi su bili oduševljeni. Pomislio sam: 'Odlično, nastavićemo tako.' Ali ne, odmah smo se vratili svakodnevnim treninzima jer, kao, 'ova sledeća utakmica je zaista važna. Pa kako to? Svaka utakmica je važna, nema razlike. Barem ja tako mislim“, dodao je Englez.
Svi znamo da je Vardiju najvažnije da se zabavlja igrajući fudbal - a, sudeći po ovom izlaganju, reklo bi se da mu to na "čizmi" nije bilo omogućeno.
"Najbolji sam kada se zabavljam. Morate se smejati. Ja sam se uvek smejao, čak i kada sam sedeo na klupi u nižim ligama. Nikada nisam odustajao i na kraju se isplatilo. Fudbal me je spasio. Imam to neko dugme za samouništenje. Mogao sam da skrenem na potpuno pogrešan put, možda bih završio i u Alkatrazu...“, zaključio je Džejmi Vardi.
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
Danas se završava tronedeljna Trka kroz Francusku.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
06.06.2026 21: 45
Sam Kijeza ne krije da će tokom leta razgovarati sa upravom i novim trenerom Andonijem Iraolom o svojoj budućnosti. Italijan smatra da mu je potreban kontinuitet koji u Liverpulu nije uspeo da dobije.
03.06.2026 08: 09
Engleski velikan uspeo je da završi pregovore sa Atalantom i obezbedi potpis 26-godišnjeg veziste, koji je prethodnih sezona bio jedan od najstandardnijih igrača kluba iz Bergama. Prema informacijama sa Ostrva, transfer je vredan oko 45 miliona evra, dok će igrač sa Junajtedom potpisati višegodišnji ugovor.
31.05.2026 11: 20
Ofanzivac, koji danas ima 26 godina, stigao je na San Siro 2019. godine iz Lila i od tada je postao jedan od ključnih igrača ekipe. U dresu Milana odigrao je ukupno 227 utakmica i postigao 64 gola, ostavljajući značajan trag u klubu.
27.05.2026 22: 29
Brazilac iz Atalante bi trebalo za 45 miliona evra da pređe na "Old Traford".
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 1h
pre 38 minuta 23: 26
Fudbaleri Mladosti i Novog Pazara odigrali su bez pobednika u drugom kolu Superlige Srbije, pošto je duel u Lučanima završen rezultatom 0:0.
pre 1 sat 23: 03
Partizan je ostvario prvu pobedu u novoj sezoni, pošto je u 2. kolu Superlige Srbije na gostovanju u Šapcu savladao Mačvu rezultatom 3:1.
pre 1 sat 22: 58
Fudbaleri Partizana ostvarili su prvu pobedu u novoj sezoni Superlige Srbije, pošto su u okviru 2. kola na gostovanju u Šapcu savladali Mačvu rezultatom 3:1 (1:0).
pre 1 sat 22: 10
Slovenački fudbaler Ester Sokler prešao je iz kragujevačkog Radničkog u Makabi iz Tel Aviva, saopštio je danas izraelski klub. Sokler (27) je sa Makabijem potpisao dvogodišnji ugovor, uz opciju da se saradnja nastavi još dve sezone.
Ostavite komentar