pre 13 minuta 12: 54
Očekivano: Kerik još dve godine na klupi Junajteda!
Zaslužio je novi ugovor više nego bilo ko...
Insidefoto, Insidefoto / Alamy / Profimedia
Povratak Džejmija Vardija u klub za koji navija od detinjstva mogao bi da postane jedna od zanimljivijih priča letnjeg prelaznog roka u Engleskoj. Iskusni napadač, rođen u Šefildu i nekadašnji član omladinske škole Šefild Venzdeja, našao se ponovo na radaru "sova", koje razmatraju mogućnost da ga vrate na "Hilsboro".
Kako prenose mediji sa Ostrva Čelnici Šefild Venzdeja već su razgovarali o potencijalnom transferu nekadašnjeg reprezentativca Engleske. Ipak, isti izvor navodi da bi Vardijev eventualni povratak u Lester mogao da bude realnija opcija ukoliko odluči da karijeru nastavi u Ligi jedan.
Vardi je prošlog leta završio impresivnu trinaestogodišnju epizodu u Lesteru, tokom koje je postao jedna od najvećih klupskih legendi. Dres "lisica" nosio je na 500 utakmica i postigao čak 200 golova, a sa klubom je osvojio Premijer ligu, FA kup i dve titule u Čempionšipu.
Posle odlaska iz Engleske odlučio je da prihvati novi izazov u Italiji i potpiše jednogodišnji ugovor sa Kremoneze. Iako je sezona za Kremoneze dugo izgledala kao borba bez izlaza, ekipa je serijom važnih pobeda uspela da se približi opstanku u Seriji A.
Vardi je u italijanskom prvenstvu ove sezone upisao sedam pogodaka na 28 utakmica, a posebno je podigao formu u finišu šampionata, pošto je mrežu tresao na poslednja dva meča.
Kremoneze sada čeka odlučujuća utakmica protiv Udinezea, dok će direktni rival u borbi za opstanak, Leće, igrati protiv Đenove.
Sa druge strane, Šefild prolazi kroz jedan od najtežih perioda u novijoj istoriji kluba. Posle dvogodišnjeg boravka u Čempionšipu, "sove" će naredne sezone igrati u trećem rangu engleskog fudbala, nakon što su zbog finansijskih problema kažnjene oduzimanjem 18 bodova.
Klub je nedavno promenio vlasničku strukturu, a nova uprava uspela je da izbegne dodatnu kaznu pred početak naredne sezone u Ligi jedan. Upravo zbog toga u Šefildu veruju da bi povratak igrača poput Vardija mogao da predstavlja važan signal početka stabilizacije i ambicioznijeg projekta.
Patrick Dumont, zet Sheldona Adelsona, ima velike planove za svoj tim i grad u kojem on igra. Početak, međutim, nije bio nimalo lak.
Postoji trenutak koji mnogi iskusni sportski novinari prepoznaju na prvu. Sednete uz nekoga od pedeset ili više godina, gledate utakmicu na kablovskoj televiziji, i negde između prvog i drugog poluvremena na ekranu se pojavi grafikon.
Baražni meč za plasman u Premijer ligu poznat je kao najprofitabilniji meč u ovom sportu. Ove godine, jedan od timova je možda već izgubio svoju šansu i pre nego što se lopta zakotrlja.
Teško je odvojiti sport od politike, a FIFA je odavno odustala od svakog pokušaja da to učini.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
12.09.2025 09: 50
Navijači su sa velikim oduševljenjem dočekali iskusnog napadača i legendu Lestera.
10.05.2026 17: 00
Fudbaleri Kremonezea savladali su Pizu na domaćem terenu u okviru 36. kola italijanske Serije A rezultatom 3:0 (1:0).
04.05.2026 20: 29
Fudbaleri Kremonezea ponovo poraženi.
04.05.2026 12: 20
Spušta se zavesa na 35. ovosezonski krug najvišeg ranga fudbalskog takmičenja u Italiji.
pre 14 minuta 12: 54
Zaslužio je novi ugovor više nego bilo ko...
pre 32 minuta 12: 36
Dirljiv prilog Sitija za kraj...
pre 39 minuta 12: 29
Egipatski fudbaler će napustiti klub ovog leta posle devet godina na Enfildu. Na pitanje kako se oseća povodom komentara egipatskog napadača, Slot je rekao da nije važno šta on misli o tome.
pre 59 minuta 12: 09
Sa Olimpikom je osvojio Liga Kup Francuske. Od 2013. do 2022. godine 44 puta je igrao za Španiju i dao jedan gol.
Ostavite komentar