Izvor: Serija A 23. kolo Sasuolo Napoli

17.02.2023 22:50
Titula u Seriji A je sve bliže: Napoli u Sasuolu zabeležio sedmu pobedu za redom Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Fudbaleri Napolija zabeležili su sedmu uzastopnu pobedu u Seriji A (gol razlika 19:2) i nezaustavljivo hitaju ka trećoj tituli u svojoj istoriji. Slavili su u Sasuolu rezultatom 2:0 i već se polako spremaju za feštu, drugoplasirani Inter zaostaje čak 18 bodova!

U svakom od poslednjih sedam trijumfa, strelac bar jednog pogotka bio je Viktor Osimen.

Po oprobanom receptu sa poslednja dva meča protiv Kremonezea i Specije, preslišan je i Sasuolo. Kviča Kvartaškelija je načeo mrežu rivala, a Nigerijac stavio tačku.

Gostovanje u Sasuolu u 23. kolu šampionata Italije bila je prepreka koju su Napolitanci preskočili nakon što su u prvih pola sata stekli vođstvo od 2:0 koje su sačuvali do kraja.

Kvartaškelija je u 12. minutu efektno udarcem sa ivice kaznenog prostora matirao golmana Konsiljija i najavio pobedu svog tima.

Najbolji strelac Serije A, Viktor Osimen izveo je majstoriju u 33. minutu. Dubinsku loptu koju mu je poslao Amir Rahmani prihvatio je u kaznenom prostoru Sasuola između dvojice protivničkih igrača. Nisu uspeli Ruan i Erlić da zaustave golgetera Napolija koji je stvorio  sebi prostor i šutem skoro iz "mrtvog ugla" postigao 18. pogodak u sezoni za konačnih 2:0.