Napoli lako do nove pobede: Kvarackelija pokrenuo Napolitance

05.02.2023 14:31
Napoli lako do nove pobede: Kvarackelija pokrenuo Napolitance Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse

Fudbaleri Napolija nastavili su da pobeđuju i sve su bliži trofeju šampiona Italije. U 21. kolu ubedljivo su nadigrali Speciju 3:0 (0:0).

Iako su se domaćini dobro držali u prvom poluvremenu, početničke greške u drugom delu igre kaznile bi i ekipe slabije od Napolija.

Samo deset sekundi nakon početka drugih 45 minuta, nespretno je rukom u šesnaestercu igrao Arkadijuš Reka, a sa bele tačke precizan je bio Kviča Kvarackelija.

A onda je na scenu stupio Viktor Osimen. Prvo je u 69. minutu iskoristio grešku Bartolomeja Dragovskog koji je istrčao sa svog gola, a Nigerijac ga glavom "prebacio", da bi samo četiri minuta kasnije odbrana Specija napravila veliku grešku.

Kvarackelija je došao do lopte, istrčao pred golmana i poslao pas Osimenu koji nije imao težak zadatak da zapečati sudbinu protivnika i upiše svoj 16. gol u sezoni.

U narednom kolu Napoli dočekuje Kremoneze, to će biti duel u kojem se očekuje da ekipa sa juga Italije upiše nova tri boda, dok će Specija u gostima odmeriti snage sa Empolijem.