Serija A

Ivan Jurić će biti tri puta smenjen u godini dana!

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

10.11.2025 13:16
Ivan Jurić nije dobro birao poslednje klubove Guliver/AP Photo/Andrew Medichini
Ivan Jurić nije dobro birao poslednje klubove

Ivan Jurić će izvesno tokom dana i oficijalno dobiti otkaz u Atalanti. Slabi rezultati, pogotovo u Seriji A gde nije pobedio na poslednjih sedam mečeva (dva poraza i pet remija), doprineli su da uprava donese povu odluku još juče posle ponižavajućih 0:3 od Sasuola u Bergamu. o čemu smo sinoć i pisali.

Dok se i papirološki sprema pista da Rafaele Paladino zameni Jurića, treba istaći da  Hrvat ulazi u negativnu statistiku jer će biti otpušten i treći put u poslednjih godina dana.

 

 

Naime, u novembru prošle godine bio je otpušten iz Rome i to posle 12 mečeva, a na njegovom mestu je Klaudio Ranijeri napravio preporod. U Aprilu ove godine je posle 16 mečeva dobio otkaz u Sautemptonu. Bio je imenovan 23. decembra 2024, a već 7. aprila je dobio otkaz.

Posle odlaska Đanpjera Gasperinija iz Bergama u Romu, Atalanta se odlučila za Jurića, ali posle 15 mečeva se pokazalo da on nije taj stručnjak koji je sposoban da nastavi 10-godišnjii rad prethodnika. 

 

 

Jurić je imao odlične rezultate i sa Đenovom i sa Torinom, tako da bi naredni klub morao pažljivije da bira.