Napoli remizirao u Bolonji: Leće u 101. minuti iz penala do opstanka u eliti

28.05.2023 17:15
Napoli remizirao u Bolonji: Leće u 101. minuti iz penala do opstanka u eliti Michele Nuccii/LaPresse via AP

Fudbaleri Bolonje i Napolija remizirali su 2:2 (0:1) na stadionu "Renato Del Ara" u utakmici 37. kola italijanske Serije A.

U poprilično izjednačenom susretu, gde su obe ekipe imale šanse da dođu do pobede, novopečeni šampion Italije imao je prednost gola i aktivan rezultat do 84. minuta, ali je De Silvestri pokvario slavlje Napolija u finišu i doneo bod domaćinu.

Napoli je od 54. minuta vodio golovima Osimhena, da bi Bolonja zaigrala ofanzivnije u nastavku i najpre preko Fergusona u 62. minutu smanjila rezultat, a onda u završnici stigla i do boda.

Bolonja je u samom finišu mogla i do celog plena, posle velike šanse Zirkezea u nadoknadi, kada se našao "oči u oči" sa Golinijem, da bi u 98. minuti uspela da dođe i do pogotka, ali je gol Sansonea poništen zbog ofsajda.

U drugoj utakmici koja se igrala u istom terminu, Leće je slavio u Monci minimalnim rezultatom i to golom iz penala u 101. minutu. Junak gostujuće ekipe bio je Lorenco Kolumbo, koji je pogotkom sa "bele tačke" doneo zlata vredna tri boda Lećeu i opstanak u eliti.

Ekipa Marka Baronija je tako kolo pre kraja šampionata pobegla iz opasne zone. Ima 36 bodova, pet više od Specije i Verone, koje se nalaze u zoni ispadanja. Kremoneze i Sampdorija su već ispale iz lige i od naredne sezone će igrati u Seriji B.