Autor: Kosta Simetić

27.05.2023 17:15
Torino ubedljiv protiv Specije, Salernitana u 96. minutu do pobede protiv Udinezea Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Fudbaleri Torino rutinirali su u gostima ekipu  Specije 4:0 (1:0) u 37. kolu italijanske Serije A.

Prvo poluvreme obeležio je Premislav Vinijevski koji je postigao gol i tako poklonio vođstvo Torinu, koji je u drugom delu igre golovima Samulea Rićija,  srpskog reprezentativca Ivana Ilića i Jana Karamoe priveo utakmicu kraju.

U drugom susretu u istom terminu Salernitana je savladala Udineze 3:2 (1:2) i to golom Vilijama Trust-Ekonga u 96. minutu.

U prvom poluvremenu golove za Udineze postigli su Marvin Zegelar i Ilija Nestorovski, potom je prednost umanjio Grigoris Kastanos, a potpuno izjednačenje doneo je Antonio Kandreva.

Do kraja se igralo veoma tvrdo, a onda je tri boda Salernitani doneo Ekonga.