Imobile sa penala presudio Udinezeu i odveo Lacio na prag Lige šampiona

21.05.2023 22:36
Imobile sa penala presudio Udinezeu i odveo Lacio na prag Lige šampiona Tanjug/Andrea Bressanutti/LaPresse via AP

Fudbaleri Lacija pobedili su Udineze u gostima 1:0 (0:0) u 36. kolu Serije A. Rimljani su se ovom pobedom učvrstili na trećoj poziciji tabele sa 68 bodova i na dva kola pre kraja prvenstva, se nalaze na dobrom putu da zaigraju u Ligi šampiona narede sezone, pošto imaju četiri boda više od petoplasiranog Milana.

Jedini pogodak za Lacio postigao je Ćiro Imobile iz penala u 61. minutu, kada je iskoristio najstrožiju kaznu, posle neopreznog starta Alesija Romanjoliju u svom kaznenom prostoru.

Udineze je u nastavku utakmice postigao gol preko Ilije Nestorovskog, ali je on poništen zbog ofsajda, da bi Lacio nakon velike borbe osvojio važna tri boda u trci za plasman u elitno takmičenje.