15.05.2023 22:54
Empoli bodom protiv Sampdorije prebrinuo ostanak u Seriji A: Ekipa Dejana Stankovića u 93. minutu prokockala pobedu Tanjug/AP Photo

Fudbalerima Empolija visilo je mesto u Seriji A sledeće sezone, ali su se večerašnjim remijem sa Sampdorijom - 1:1 (0:1) u zadnjem meču 35. kola spasili neizvesnosti u tri preostala kola. I to na dramatičan način, pošto su sve do 90+3. minuta gubili na gostovanju u Đenovi, da bi rezervista Roberto Pikoli bacio u delirijum malobrojne prisutne navijače svog tima.

Sve je mirisalo na tek četvrtu pobedu u sezoni sigurnog učesnika Serije B, jer je ekipa srpskog trenera Dejana Stankovića i našeg reprezentativnog vezista Filipa Đuričića vodila od 34. minuta. Sampdorija se i teoretski oprostila od elite, pa joj je do kraja tekućeg prvenstva Italije ostalo samo da osvajanjem ponekog boda makar malo ublaži gorak ukus zbog očajnih rezultata u takmičarskoj 2022/2023.

Činilo se da će njeni tifozi da se raduju drugom ovosezonskom domaćem trijumfu, pošto je Alesandro Zanoli dao gol još u prvom poluvremenu. Na kraju poduže akcije, kada je napadač Fabio Kvaljarela sjajnim centaršutem pronašao osamnaestogodišnjeg Italijana, a defanzivac iz prve pogodio levi deo mreže.

Empoli je posle toga uglavnom bio nedovoljno konkretan i opasan, dok se treneru Zanetiju nije isplatilo uvođenje potonjeg heroja. Napad za izjednačenje je tekao i tekao, sve dok se mladi centarfor Pikoli nije odlično snašao u šesnaestercu i pogodio opstanak u Seriji A.