Inter u strašnoj formi: Dva gola Lukakua u pobedi nad Sasuolom

Autor: Mateja Petković

13.05.2023 22:40
Inter u strašnoj formi: Dva gola Lukakua u pobedi nad Sasuolom Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Inter je na svom stadionu savladao Sasuolo rezultatom 4:2 (1:0) u okviru 35. kola italijanskog šampionata i na taj način pretekao Juventus na drugom mestu Serije A.

Uprkos tome što su izabranici Simonea Inzagija nakon sat vremena igre imali tri gola prednosti, gosti se nisu predavali u malo je nedostajalo da se potpuno vrate u meč.

Vodeći pogodak za Inter bio je delo Romelua Lukakua u 41. minutu posle asistencije Danila D'ambrozija, da bi prednost bila udvostručena u 55. minutu autogolom Ruana. Tri minuta kasnije u strelce se upisao i Lautaro Martinez i Inter je imao 3:0, te je delovalo da je sav posao završen.

Međutim, u 63. minutu Sasuolo je smanjio na 3:1 preko Mateusa Enrikea, a zatim prišao i na gol zaostatka pošto je mrežu u 77. minutu zatresao Davide Fratezi.

Mučio se Inter da zadrži vođstvo, a gosti su se nadali da mogu do izjednačenja. Ipak, sve dileme je u 89. minutu otklonio Romelu Lukaku. Belgijski napadač je iskoristio asistenciju Marcela Brozovića i rutinski savladao Andreu Konsiljija za konačnih 4:2.

Podsetimo, Inter će već u sredu igrati revanš meč sa Milanom u polufinalu Lige šampiona, pošto je u prvom meču ubedljivo slavio - 2:0.