Autor: Mateja Petković

08.05.2023 22:39
Remi Sasuola i Bolonje: Berardi i Domingez pogađali za podelu bodova na "Mapei" stadionu Tanjug/Gianni Santandrea/LaPresse via AP

Sasuolo i Bolonja su na "Mapei" stadionu remizirali rezultatom 1:1 (1:1) u okviru 34. kola italijanske Serije A, u meču koji nije imao preterani rezultatski značaj.

Domaći su bolje otvorili utakmicu i poveli u 15. minutu. Georgi Defrel je uposlio Domenika Berardija, koji se sjajno snašao i zatresao mrežu Bolonje.

Međutim, gosti su uspeli da izjednače pred kraj prvog poluvremena. Igrao se 42. minut kada je Nikolas Domingez iskoristio asistenciju Andree Kambijasa i pogodio za 1:1, što je, ispotavilo se, bio konačan rezultat.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja i timovi su se zadovoljili bodom, a kako je već pomenuto ni jednima ni drugima pobeda nije bila imperativ, s obzirom na to da su sigurni od ispadanja, a da šanse za neko od mesta koje vodi u Evropu nemaju.

U narednom kolu Sasuolo će gostovati Interu, dok će Bolonja na svom terenu dočekati Romu.