Osimen pogodio jedan od dva penala za Napoli u slavlju protiv Fiorentine

07.05.2023 19:55
Osimen pogodio jedan od dva penala za Napoli u slavlju protiv Fiorentine Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Napoli je u Udinama obezbedio treću titulu prvaka Italije, prvu posle 33 godine i očekivano su navijači, koji su umeli sve to da proslave tri dana, ispunili stadion "Dijego Armando Maradona" u duelu sa Fiorentinom. I umeli su da proslave i titulu i pobedu u 34. kolu Serije "A" 1:0 (0:0), jer je Viktor Osimen realizovao jedan od dva dosuđena penala.

Fiorentina je došla na slavlje, trener Vinćenco Italijano je na teren poslao svu trojicu srpskih reprezentativaca Luku Jovića, Nikolu Milenkovića i Aleksu Terzića, a oni baš i nisu bili spremni da budu deo slavljeničkog dekora. Bar ne u prvom delu.

Luka Jović je bio posebno inspirisan, dva puta je dobro šutirao u prvih 20 minuta (glavom, pa nogom), ali se istakao golman domaćina Golini. Očekivano se dogodio pad energije kod igrača domaćina posle slavlja u dugoj trci, zato je i gost imao  i inicijativu i bio opasniji.

Napolitanci su sa više energije ušli u drugi deo jer nisu želeli da razočaraju navijače i već posle tri minuta imali su priliku da povedu iz penala. Sofijan Ambrabat je srušio Raspadorija, navijači su očekivali 23. gol Viktora Osimena. Ipak, tako nije mislio golman Teraćano koji je odbranio udarac najbolejm strelcu Serije A, pa je ostalo 0:0.

Nije ovo bio dan Viktora Osimena. Kad mu već sudija nije svirao čist faul nad Milenkovićem, napadač Naplija je sa 15 metara lobovao Teraćana, ali je lopta udarila u travu, pa prečku i gola nije bilo.

Penal broj dva za Napoli dosuđen je u 72. minutu zbog prekršaja nad Kvičom Kvaratskelijom. Viktor Osimen je ponovo preuzeo odgovornost i ovog puta je pogodio za vođstvo u 74. minutu od 1:0.

Mogli su Gonzales i Kuame posle pasa Jovića da izjednače, ali su bili neprecizni