Inter produbio agoniju Rome - "vučica" sve dalja od vrha Serije A

06.05.2023 20:30
Inter produbio agoniju Rome - "vučica" sve dalja od vrha Serije A Tanjug/AP Photo/Andrew Medichini

Fudbaleri Intera pobedili su Romu u gostima 2:0 (1:0) u 34. kolu italijanskog prvenstva, produbivši agoniju ekipe Žozea Murinja, koja je ostala bez tri boda i četvrtu utakmicu zaredom.

Za razliku od mečeva na međunarodnoj sceni, Rimljani kubure sa formom u domaćem šampionatu, gde su u poslednja četiri kola osvojili svega dva boda, čime su doveli u pitanje plasman u Evropu. Trenutno imaju 58. bodova, koliko i Atalanta na šestom mestu tabele, koja ima i utakmicu manje četiri kola pre kraja prvenstva.

Sa druge strane, Inter je nastavio sa odličnim rezultatima, zabeležili su petu pobedu u nizu i krupnim koracima grabe ka mestu koje vodi u Ligi šampiona. Trenutno su treći na tabeli sa 63 boda, dva manje od petoplasiranog MIlana, koji preti da se umeša u trku za elitno takmičenje.

Što se tiče susreta na Meaci, utakmica je protekla u mirnom tonu, gde nije bilo previše uzbuđenja. Iako je Roma imala pet šuteva više (15) od rivala, izabranici Žozea Murinja odigrali su ispod nivoa na poslednjoj trećini terena i osim nekoliko polu prilika, nisu nijednom ozbiljnije ugrozili gol "neroazura".

Inter je sa druge strane imao veću inicijativu, bolju kontrolu igre, kao i više prilika. Do prednosti je došao u 33. minutu, kada je monotoniju na terenu prekinuo Dimarko, da bi konačan rezultat postavio Lukaku u 74. Domaćin je u samom finišu mogao i do ubedljivije pobede, ali je u 87. minutu prečka spasila Romu, posle pokušaja Martineza.