Rutinska pobeda Milana nad Lacijom: Benaser i Ernandez presudili Rimljanima

Autor: Mateja Petković

06.05.2023 16:57
Rutinska pobeda Milana nad Lacijom: Benaser i Ernandez presudili Rimljanima Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Fudbaleri Milana su na svom stadionu lakše nego što je bilo ko očekivao savladali Lacio 2:0 (2:0) u okviru 34. kola italijanske Serije A., te su na taj način održali šanse za plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Izabranici Stefana Pjolija su pitanje pobednika rešili u prvom poluvremenu, kada su postignuta oba gola.

Prvi je bio delo Ismaela Benasera u 17. minutu, kada se u ulozi asistenta našao prekaljeni Olivije Žiru, a drugi je postigao Teo Ernandez u 29. minutu posle poigravanja golmana Majka Menjona.

Do kraja su domaći mirno čuvali prednost protiv potpuno bezopasnog gosta, koji je prvi šut ka protivničkom golu uputio tek u 88. minutu, kada je pokušao levi bek na pozajmici iz Juventusa, Luka Pelegrini.

Međutim, pri rezultatu 0:0 desilo se nešto što je zabrinulo sve pristalice "rosonera". Naime, jedan od najboljih igrača tima ove sezone, Rafael Leao, doživeo je povredu zbog koje je morao da napusti igru, a zamenio ga je Aleksis Salemakers. Ostaje pitanje koliko je povreda ozbiljna i hoće li brzonogi Portugalac moći da zaigra u dvomeču protiv Intera u polufinalu Lige šampiona.

U narednom kolu Milan gostuje Speciji, ali ga pre toga očekuje duel sa Interom, dok je Laciov naredni protivnik u prvenstvu ekipa Lećea.