pre 13 minuta 23: 05
Dušan Mandić: Povredu sam ostavio iza sebe, sada sam tu za Srbiju
Srbija čeka medalju na Evropskom prvenstvu čak osam godina.
Profimedia
Fudbaleri Intera su, velikom mukom, ostvarili trijumf nad Moncom rezultatom 3:2 (1:2) u 28. kolu Serije A. Velika borba vodila se na stadionu "Đuzepe Meaca", a ulogu heroja "Neracurija" je ponovio Lautaro Martinez koji je u 78. minutu doveo Inter do pobede.
Vodi se velika bitka za Skudeto. "Mrtva je trka" između Napolija i Intera, dok se Atalanta šunja u senci. Svaki bod je od presudnog značaja, pogotovo protiv timova koji se bore za opstanak. Aktuelni šampioni Italije umalo da "kiksnu" protiv najgoreg tima u takmičenju.
Loše je počeo domaći tim, dok je Monca bila dosta agresivna u prvom poluvremenu. Nije trebalo dugo da im se taj napor isplati, jer su u rasponu od 12 minuta ostvarili dvostruku prednost nad Interom. Prvi pogodak postigao je Samuele Birindeli u 32. dok je vođstvo potvrdio Keita Balde u 44. Oba gola došla su iz brzih kontranapada na asistenciju sjajnog Danija Mote.
Uspeo je Inter da "zabiberi" pred odlazak na pauzu, i to preko Marka Arnautovića koji je bio sjajan glavom u sudijskoj nadoknadi. Drugo poluvreme bilo je celokupno u znaku domaćeg tima, koji se uozbiljio, pokazao šampionski mentalitet i preuzeo kontrolu nad utakmicom.
Nije se dugo čekalo na izjednačujući pogodak, koji je stigao u 66. minutu meča. Hakan Čalhanoglu je majstor sa distance, a ovog puta je impresionirao sjajnim udarcem iz prve po zemlji koji je prevario golmana Stefana Turatija.
Šlag na tortu došao je u 78. minutu, kada je Inter realizovao treći gol i tako stigao do 18. pobede ove sezone. Jurili su "neracuri" taj pogodak, videlo se u njihovim pokretima da neće ostati nerešen rezultat na "Đuzepe Meaci".
Često su napadali, a ova akcija je bila ta koja će uroditi plodom. Lautaro Martinez je sjajno prihvatio centaršut Karlosa Augusta koji je glavom usmerio ka protivničkoj mreži. Golman Turati ju je zahvatio i "iščupao" iz mreže, ali je tehnologija presudila da je cela lopta prešla gol liniju, što je donelo konačno vođstvo domaćem timu.
Inter ovom pobedom nastavlja mandat na prvom mestu tabele Serije A. Trenutno imaju 61 bod, dok drugoplasirani Napoli ima četiri manje. Monca nastavlja da "sedi" na dnu tabele italijanskog šampionata sa samo 14 poena pored svog imena.
Serija A, 28. kolo
PETAK
Kaljari - Đenova 1:1 (1:0)
/Viola 18 - Korne 47/
SUBOTA
Komo - Venecija 1:1 (0:0)
/Ikone 49 - Gitkjer 90+5p/
Parma - Torino 2:2 (0:1)
/Pelegrino 60, 82 - Elmas 19, Adams 72/
Leće - Milan 2:3 (0:1)
/Krstović 7, 59 - Galo 68 a.g., Pulišić 73, 81/
Inter - Monca 3:2 (1:2)
/Arnautović 45+2, Čalhanoglu 64, Kirjakopulos 78 a.g. - Birindeli 32, Balde 44/
NEDELJA
Verona - Bolonja 12.30 (A1P)
Napoli - Fiorentina 15.00 (A2P)
Empoli - Roma 18.00 (AS2)
Juventus - Atlanta 20.45 (A1P)
PONEDELJAK
Lacio - Udineze 20.45 (A2P)
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
Sportska 2026. godina biće prva u kojoj se svi ključni trendovi industrije sudaraju u isto vreme.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
Kad sportski direktor Eintracht Frankfurta objašnjava zašto klub zapošljava čak dva stručnjaka za san, on polazi od toga da se igrači mogu razvijati samo ako svakodnevno, predano daju svoj maksimum i da je za to neophodno da imaju dobar san.
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
17.12.2023 09: 49
Fudbaleri Milana i Monce sastaće se u okviru 16. kola Serija A što će biti prvi susret dva tima od smrti nekadašnjeg predsednika oba kluba, Silvija Berluskonija, zbog čega će ovaj duel biti veoma emotivan.
pre 27 minuta 22: 51
Lacio je u Rimu odigrao nerešeno 2:2, a gol za bod posigao je Pedro sa bele tačke u petom minutu nadoknade.
pre 12 sati 10: 42
Branilac titule prvaka Italije ima savršenu priliku da dopiše tri boda na svoj konto u Seriji A, što bi se moglo reći i za trenutno vodeći tim.
04.01.2026 22: 43
U 19. kolu Inter igra protiv Parme, dok će Bolonja ugostiti Atalantu.
pre 27 minuta 22: 51
Lacio je u Rimu odigrao nerešeno 2:2, a gol za bod posigao je Pedro sa bele tačke u petom minutu nadoknade.
pre 38 minuta 22: 40
Fudbaler Sautemptona i reprezentativac SAD Dejmijan Dauns igraće do kraja sezone na pozajmici u Hamburgeru, saopštio je danas nemački klub.
pre 48 minuta 22: 30
Fudbaleri Mančester sitija remizirali su sa Brajtonom na domaćem terenu u okviru 21. kola engleske Premijer lige.
pre 58 minuta 22: 20
Francuski vezista je u leto 2024. godine stigao iz Marseja u Lacio za 13 miliona evra. Tokom 110 nastupa za rimski klub, postigao je šest golova i ostvario deset asistencija.
Ostavite komentar