Autor: Mateja Petković

29.04.2023 20:13
Remi Rome i Milana na "Olimpiku": Ejbraham i Salemakers pogađali u sudijskoj nadoknadi Tanjug/AP Photo/Gregorio Borgia

Derbi 32. kola italijanske Serije A između Rome i Milana na "Olimpiku" završen je rezultatom 1:1 (0:0), a oba pogotka postignuta su po isteku 90. minuta, odnosno u sudijskoj nadoknadi.

Utakmica je bila puna žara i borbe, ali do 92. minuta nismo videli niti jedan udarac u okvir gola ni na jednoj ni na drugoj strani.

Delovalo je da će duel biti završen bez golova, što se poslednjih put desilo pre osam i po godina, ali je Tami Ejbraham pogodio za veliku radost domaćih navijača. Zeki Čelik je oduzeo loptu Čarlsu de Ketelareu i potom proigrao engleskog napadača, koji je zatresao mrežu.

Međutim, nisu se predavali gosti, za šta su i nagrađeni u šestom minutu nadoknade. Rafael Leao je poslao loptu na drugu stativu, odakle je Aleksis Salemakers doneo izjednačenje.

Roma i Milan su sada na deobi četvrte pozicije pošto su izjednačeni po broju bodova (57).